Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

5 października 2012, 13:55
Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Językowy. Tym razem 26 września, którego to dnia w całej Europie od 2001 roku obchodzony jest Dzień Język ów Obcych. Celem tego święta jest poznawanie różnych kultur, tradycji
i języków na terenie całej Europy oraz zachęcanie do nauki języków obcych. Posługując się danym językiem, jesteśmy
w stanie lepiej zrozumieć i poznać obywateli danego kraju i ich kulturę.

Tematem tegorocznej imprezy były wybrane święta krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Nauczyciele języków obcych opracowali scenariusz imprezy.

Już kilka dni wcześniej przygotowano wystrój korytarzy szkolnych, a w przeddzień imprezy poinformowano o tym święcie wszystkich uczniów i nauczycieli przez szkolny radiowęzeł.

Impreza została przewidziana na 5 godzin lekcyjnych. Wszystko zostało przygotowane w dwóch salach językowych 206
i 307. Uczniowie wyznaczonych klas odwiedzali sale wraz z nauczycielami .

Nauczyciele języka angielskiego wybrali Święto Dziękczynienia ( Thanksgiving. )

Amerykanie obchodzą to święto co roku, w czwarty czwartek listopada. Jest to bardzo ważne, rodzinne święto. Najpopularniejszą potrawą jest pieczony indyk z warzywami.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili krótką historię powstania tego święta w samodzielnie przygotowanej, pięknej scenerii i odpowiednio dobranych strojach.

Piątek po święcie dziękczynienia zwany jest czarnym piątkiem. Dzień ten rozpoczyna okres zakupów bożonarodzeniowych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą tzw. „ czarnego piątku”, a uczennice klasy 3 u w sposób bardzo wiarygodny zaprezentowały klasom udział w tego typu wyprzedażach.

Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali krótkie informacje podsumowujące to święto.

Nauczyciele języka niemieckiego zdecydowali się na święto Oktoberfest, które ich zdaniem bardzo pasuje do wybranego okresu.

Oktoberfest – dożynki chmielowe odbywają się w stolicy Bawarii Monachium corocznie od 1810 roku na przełomie września i października. Jest to jeden z największych festynów ludowych na świecie.

W sali 307 powstała scenografia wzorowana na zdjęciach z Oktoberfest w Monachium.

Ustawiono namiot ogrodowy, stoły biesiadne, elementy dekoracji typowo jesiennej, a uczniowie założyli bawarskie stroje ludowe.

Uczestnicy „ biesiady” brali udział w konkursie „ Jakie to święto?”, oglądali prezentacje o święcie Oktoberfest
i wspólnie odśpiewali piosenkę „ Patrona Bavarie”, bo jak wiadomo muzyka łączy narody i łagodzi obyczaje.
Z uznaniem spotkała się również degustacja przekąsek i kwasu chlebowego.

Przygotowując się i uczestnicząc w imprezie uczniowie mieli możliwość poszerzyć wiedzę na temat wybranych świąt, ale także efektywnie współdziałać w zespole, zdobyć umiejętność wystąpień publicznych i wzmocnić motywację do dalszej nauki języków obcych.


Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4