Przedszkolaki z "PIĄTKI" z wizytą u strazaków w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Przedszkolaki z "PIĄTKI" z wizytą u strazaków w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej w Słupsku

22 października 2012, 8:33
Przedszkolaki z "PIĄTKI" z wizytą u strazaków w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej w Słupsku

Jednym z zadań przedszkola jest bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach: w domu, w przedszkolu, na ulicy itp. Dlatego też nawiązujemy współpracę z różnymi instytucjami, które kształcą u dzieci wiedzę o bezpieczeństwie. Od wielu lat współpracujemy z Państwową Strażą Pożarną, gościmy również strażaków u siebie w ramach organizowanych w przedszkolu próbnych ewakuacji, festynów czy spotkań tematycznych.

Tym razem, w dniu 19 października, dzieci z grupy IV, odwiedziły strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej. Przedszkolaki poznały tajniki pracy strażaków. Duże wrażenie na dzieciach zrobił widok sprzętu - ubrania, kaski, wozy i sprzęt służący do gaszenia pożarów. Przez chwilę dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego.
Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków, bo jak mówili - ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia.
Przedszkolaki słuchały bardzo uważnie wypowiedzi strażaków i nie mogły oderwać oczu od prezentacji sprzętu używanego przy różnego rodzaju zdarzeniach.

Przedszkolaki z "PIĄTKI" z wizytą u strazaków w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej w SłupskuPrzedszkolaki z "PIĄTKI" z wizytą u strazaków w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej w SłupskuPrzedszkolaki z "PIĄTKI" z wizytą u strazaków w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 przy ul. Towarowej w Słupsku