„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”

24 października 2012, 9:21
„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”
W dniach 15-16 października 2012r. w ramach projektu „Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem” dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 10 im. Polonii wzięli udział w zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień prowadzonych przez psychologa dziecięcego i dogoterapeutę. Nie zabrakło też psa, który wśród dzieci wzbudził największe emocje. Wiemy, że kontakt dziecka ze zwierzętami jest niezwykle istotny, uczy empatii i szacunku; jednakże ważnym aspektem jest dbałość o bezpieczeństwo, o czym zawsze należy pamiętać. Podczas zajęć dzieci nauczyły się rozpoznawać mowę ciała psów, poznały zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzęciem oraz postępowania w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Nasz gość - pies rasy golden retriever, na co dzień pracujący z dziećmi niepełnosprawnymi, polubił i nasze dzieci, a one z pewnością wiele wynosząc z zajęć, będą umiały zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie rezygnując z przyjaźni ze zwierzętami.
„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”„Uczenie się właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem”