Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku

14 listopada 2012, 12:48
Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku

W piątek 9 listopada 2012r. wyremontowana Szkoła Podstawowa nr 6 obchodziła swoje święto – potrójny jubileusz:

60-lecie powstania w budynku przy ul. Świerczewskiego (obecnie Krasińskiego),
50-lecie przeniesienia do nowego budynku przy ul. Starzyńskiego 6, w którym obecnie się znajduje,
40-lecie nadania szkole sztandaru.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście m. in.: wiceprezydent Andrzej Kaczmarczyk, wicekurator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Pani Gabriela Albertin, dyrektor Delegatury w Słupsku KO w Gdańsku Pani Teresa Lis, dyrektor WOKiS Urzędu Miasta w Słupsku Pani Anna Sadlak i zastępca dyrektora Pani Bogna Winiarczyk oraz emeryci, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, rodzice i uczniowie.

Święto rozpoczęło się muzycznym akcentem wykonanym przez zespół jazzowy Button Band, w którego składzie jest absolwent „Szóstki” – Ryszard Harmaciński. Gości powitała dyrektor Irena Matłocha, a oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezydent Andrzej Kaczmarczyk. Dwoje absolwentów szkoły: Anna Juszczak i Sławomir Kwiatkowski , zaprezentowało fragmenty jej bogatej historii: początki istnienia placówki, pracę dyrektorów i nauczycieli, osiągnięcia i sukcesy w nowym budynku, najlepszych uczniów z tytułem „Primus Inter Pares” z ostatniego dwudziestolecia, sławnych absolwentów, którzy osiągali sukcesy w kraju i poza jego granicami. Prezentacja multimedialna przywróciła szereg wspomnień i przyniosła wiele wzruszeń wśród emerytów, szczególnie u byłych dyrektorów: Józefa Bilińskiego i Heleny Lis.

Po części oficjalnej nauczyciele i uczniowie zaprosili gości na część artystyczną pn. „Kocham Cię Szóstko”, która była bardzo zabawna. Na twarzach wszystkich zagościł uśmiech.

Po uroczystości wszyscy mieli możliwość zapoznania się, powspominania wydarzeń opisanych w kronikach naszej szkoły.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w SłupskuJubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w SłupskuJubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w SłupskuJubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w SłupskuJubileusz Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku