Spotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego Marzenie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Spotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego Marzenie

21 grudnia 2012, 12:50
Spotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego Marzenie

Ach, co za wieczór przeżyliśmy 20 grudnia. W auli Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego Marzenie z rodzinami i przyjaciółmi. Wigilia Marzenia to tradycja zespołu, która co roku przyciąga coraz większe rzesze widzów. W tym roku aula była wypełniona po brzegi. Wszyscy byli ciekawi co zaprezentują mali i ci nieco starsi artyści. Muzyczne przedstawienie „ Ach, co za noc” przygotowały panie Katarzyna Sawicka i Anna Pietruszewska - opiekunki zespołu. Wraz z aktorami zadbały o to aby publiczność się nie nudziła i co rusz była zaskakiwana różnorodnością tematów. Byliśmy w szpitalu, gdzie wyczerpanemu pacjentowi aplikowano życiodajne kroplówki, w domu Zachariasza, któremu za brak wiary Bóg odebrał mowę, podglądaliśmy wzruszające spotkanie Marii i Elżbiety, uczestniczyliśmy w kłótni rodziny żydowskiej o wagę tradycji, towarzyszyliśmy w podróży do Betlejem pastuszkom i owieczkom, podglądaliśmy jak z problemami zdrowotnymi radzą sobie Jonatan i Dawid, a wszystkich, w drodze do Jezusa, wspomagała Gwiazda Betlejemska i grupa Aniołów. Muzyka, śpiew, taniec, kostiumy, a przede wszystkim energia wykonawców powodowały, że co rusz przedstawienie było przerywane brawami publiczności i łza wzruszenia spłynęła po niejednym policzku.

Po przedstawieniu wszyscy aktorzy (75 osób) otrzymali w prezencie od Mikołaja zimowe czapki, w których zrobili sobie pamiątkowe, rodzinne zdjęcie. Potem był opłatek, serdeczne życzenia i poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy, jak zawsze, wsparli opiekunki w przygotowaniu imprezy. To również dzięki ich zaangażowaniu sprawdziły się słowa tytułowej piosenki: ach, co za noc, niezwykła noc, ach co za dzień niezwykły.

Jak najwięcej takich wzruszających, ważnych, ciepłych, niezwykłych dni wszystkim życzy Marzenie.

Spotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego MarzenieSpotkanie wigilijne Szkolnego Zespołu Artystycznego Marzenie