Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5

24 stycznia 2013, 8:13
Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5

"Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego,

co mogą im dać dziadkowie:

to Oni obsypują pyłem gwiazd

życie swoich wnucząt"

A. Haley

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem, spokojem i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, życzliwości i zrozumienia dla małych i dużych problemów dzieci.

Dzień Babci i Dzień Dziadka, mimo że obchodzone w styczniu, to jedne z najcieplejszych świąt w roku.

W tych dniach, czyli 21 i 22 stycznia, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola, żeby podziękować Im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Każda grupa przygotowała osobno występ dla gości. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy, zatańczyły (było nawet tango dla babci), zagrały na instrumentach, zaprezentowały wesołe inscenizacje.

Grupa III przedstawiła jasełka pt.: "Kolędowy czas". Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci poprzez wiersz i piosenkę wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Goście docenili starania dzieci, z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, a pochwałom i podziękowaniom nie było końca.

Mimo panującego za oknem mrozu, te dwa dni były pełne uśmiechów, radości i wzruszeń.


Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Miejskim Nr 5