Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo”

5 lutego 2013, 9:00
Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo”

W sobotę 2 lutego w Centrum Handlowym „PODKOWA” odbył się happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo” skierowany do wszystkich mieszkańców miasta, a zorganizowany przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Słupsku. Happening stanowił pierwszą część projektu edukacyjnego. Druga część projektu, to konkurs kulinarny pt. „Smacznie i zdrowo” adresowany do wszystkich uczniów słupskich gimnazjów. Odbędzie się on 8 lutego w gościnnych podwojach Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku.

Działania projektowe poszczególnych grup zostały skoordynowane przez opiekuna- panią mgr Teresę Raczkowską i dzięki temu powstały dwie ciekawe imprezy, którym przyświecał nadrzędny cel: propagowanie zdrowego odżywiania.

Podczas happeningu młodzież zaprezentowała zabawne piosenki propagujące zdrowe odżywianie, przeprowadziła konkurs dla dzieci oraz quiz dla młodzieży. Wszyscy biorący udział w happeningu zostali nagrodzeni mandarynkami, sokami i actimelem. Wśród klientów Centrum Handlowego zostały rozdane ulotki zachęcające do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz wartościowe owoce, warzywa i małe hodowle rzeżuchy. Nie zabrało zdrowych ciasteczek owsianych. Przepis na nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzieży towarzyszyła pani pielęgniarka mierząca ciśnienie krwi i poziom cukru oraz panie dietetyczki z Natur House, które na miejscu, w punkcie informacyjnym, udzielały bezpłatnych porad dietetycznych.

Sobotni happening to udana wartościowa, kolorowa i pełna humoru impreza !

Nich żałuje każdy, kto na niej nie był!


Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo”Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo”Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo”Happening pt.„Żyj smacznie i zdrowo”