Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.

27 lutego 2013, 8:45
Uczniowie z ZSP nr 4 w Przedszkolu Miejskim nr 19   -Akademia Zdrowego Przedszkolaka

W ramach organizowanej w szkole ogólnopolskiej akcji „Mam haka na raka” uczniowie spotkali się tym razem z najmłodszymi słuchaczami. Zajęcia dla najmłodszych w Przedszkolu Miejskim nr 19 przeprowadziły uczennice: Karolina Wietrak, Karolina Cieplińska, Patrycja Humska, Martyna Zduniak, Natalia Iwaniak. Podczas zajęć szczególną uwagę poświęcono właściwej dbałości o skórę, właściwemu zachowaniu się na plaży podczas korzystania z uroków słońca, tak aby zachować stale zdrowie i uniknąć niebezpiecznych chorób. Zajęcia zostały dostosowane do wieku dzieci.

Dzieci z najstarszej grupy przedszkola bardzo chętnie włączały się do przygotowanych zabaw dotyczących profilaktyki zdrowia. Mamy nadzieję, że długo zapamiętają wizytę uczennic z naszej szkoły i będą stosować na co dzień zasady zdrowego trybu życia. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało nagrodę świadczącą o przynależności do Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Dyrektor przedszkola zaprosił serdecznie naszych uczniów do powtórzenia tego typu aktywności. Spotkanie przeprowadzone przez młodzież zostało docenione przez małych słuchaczy, ale i nauczycielki przedszkola, które podkreśliły profesjonalne przeprowadzenie zajęć. W nagrodę z rąk małych przyjaciół i dyrektor przedszkola każda z osób prowadzących spotkanie otrzymała tarczę Przedszkola nr 19 i kalendarz przedszkola oraz wiele ciepłych słów podziękowań.


Uczniowie z ZSP nr 4 w Przedszkolu Miejskim nr 19   -Akademia Zdrowego PrzedszkolakaUczniowie z ZSP nr 4 w Przedszkolu Miejskim nr 19   -Akademia Zdrowego PrzedszkolakaUczniowie z ZSP nr 4 w Przedszkolu Miejskim nr 19   -Akademia Zdrowego PrzedszkolakaUczniowie z ZSP nr 4 w Przedszkolu Miejskim nr 19   -Akademia Zdrowego PrzedszkolakaEdukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.Edukacja prozdrowotna wśród przedszkolaków.