Puchar Polski juniorów młodszych - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Puchar Polski juniorów młodszych

11 marca 2013, 10:19

9.03.13 roku słupscy judocy powrócili z 3 pucharami z Pucharu Polski juniorów młodszych , który odbył się w Pile. To ogromy sukces naszych sportowców i zapowiedź bardzo obiecującego sportowego roku .

Na matach w Pile zjawiła się czołówka najlepszych judoków w grupie wiekowej 1996-99.Wystartowało łącznie 273 sportowców.

Słupsk reprezentowało 8 zawodników STS Gryf-3 Słupsk. Pierwsze miejsca i puchary Polski zdobyli Tomasz Błoński ( 50 kg) oraz Patryk Kastner ( 60 kg)

Trzeci Puchar otrzymał trener słupskich judoków Lidiusz Kazior za zajęcie 4 miejsca w punktacji klubowej( ex aequo z Czarnymi Bytom).W punktacji medalowej STS Gryf-3 zajął 2 miejsce za klubem z Jastrzębia Zdrój( na 37 sklasyfikowanych klubów).

Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się Patryk Kastner w kategorii 60 kg. W wadze tej do rywalizacji przystąpiło 41 zawodników i Patryk w drodze do finału stoczył 4 zwycięskie walki ( 3 wygrane przed czasem).Pokonał rywali z Konina,Wrocławia,Gliwic i Koszalina. W walce o 1 miejsce spotkał się z zawodnikiem Czarnych Bytom Maciejem Borówką. Patryk w tej walce wykonał swój ulubiony rzut ( uchi-mata) a następnie skutecznie założył trzymanie i zakończył w ten sposób walkę przed czasem.

Kastner po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony .Jest to zawodnik bardzo perspektywiczny konsekwentnie realizujący swoje cele sportowe. Jest on uczniem 3 kl. Gimnazjum w Redzikowie

Z pucharem do Słupska powrócił również faworyt kategorii 50 kg Tomasz Błoński.Tomek po powrocie z Japonii jeszcze odczuwa zmęczenie , ale walczy bardzo skutecznie i bez większych kłopotów mógł cieszyć się z kolejnego sukcesu.W drodze do pierwszego miejsca pokonał reprezentantów z Bytomia,Wrocławia,Gdańska .W walce finałowej pokonał Patryka Nowaka z Jastrzębia Zdroju.

T.Błoński to uczeń 3 kl. Gimnazjum nr 4 w Słupsku.

Pozostali słupszczanie wypadli również całkiem nieźle. Punktowane 7 miejsce zajął Robert Błoński ( 66 kg) ,a na 9 miejscu sklasyfikowano Jakuba Siedlikowskiego( 60 kg).

Norbert Katschke,Przemek Błoński,Jakub Konecki oraz Paweł Granicki zakończyli swój występ na walkach eliminacyjnych , ale pokazali się z dobrej strony i zebrali dużo cennych doświadczeń.