Aby nie żyć na wysypisku Nasz Comenius - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Aby nie żyć na wysypisku Nasz Comenius

25 marca 2013, 10:19
Aby nie żyć na wysypisku  Nasz Comenius

Na przełomie lutego i marca br. grupa uczniów i nauczycieli z IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku uczestniczyła w spotkaniu młodych Europejczyków w holenderskim Heerde w ramach projektu Comeniusa: ,,Nie zaśmiecaj naszej planety!”. Potencjalni eko – obywatele poznali racjonalne zarządzanie odpadami, godną naśladowania estetykę otoczenia oraz życzliwość i otwartość uczniów szukających odpowiedzi na pytanie: Jak uchronić planetę przed konsumpcyjnym stylem życia i jego skutkami?

Wyjątkowa lekcja języka angielskiego obejmowała różne aspekty ludzkiej codzienności, pozostawiła miłe wspomnienia, nowe przyjaźnie oraz... produkty I etapu pracy: nagrania interviu przeprowadzone wśród Holendrów, zestawienia danych statystycznych nt. Ilości odpadów wytwarzanych przez mieszkańców Słupska, Heerde, Turynu , Monachium i Talavera de la Reina oraz pamiątkowy lipdab „Harlem shake”.

Aby nie żyć na wysypisku  Nasz ComeniusAby nie żyć na wysypisku  Nasz ComeniusAby nie żyć na wysypisku  Nasz ComeniusAby nie żyć na wysypisku  Nasz Comenius