Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda”

26 marca 2013, 9:20
Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda”

W dniu 21.03.2013 r. odbył się konkurs ekologiczny „Teraz woda” organizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Słupsku. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zajęli I Miejsce, podobnie jak w poprzedniej edycji. Szkołę reprezentowali: Mateusz Szatkiewicz, Paweł Nowicki, Bartłomiej Wietrak, Paweł Pawelec. Uczniowie ci przyczynili się do powtórzenia wyniku z konkursu z ubiegłego roku, osiągniętego przez starszych kolegów.

Na konkurs należało wykonać cykl pięciu zdjęć związany z tematem przewodnim tj. „Zrównoważony rozwój, drogą do przyszłości”, wykonać pracę badawczą, następnie przedstawić wyniki badań w dniu finału oraz uczestniczyć w quizie wiedzy. Uczniowie przygotowywali się do powyższych zmagań pod kierunkiem nauczyciela biologii - Anny Kreft. Konkurs obarczony jest dużą skalą trudności, związaną z różnorodnymi działaniami koniecznymi do przeprowadzenia przed dniem finału. Oprócz przyswojenia wiedzy ekologicznej uczniowie musieli wykonać własne badania, opisać je, wyprowadzić wnioski, a następnie je zaprezentować. Praca badawcza dotyczyła oceny zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta Słupska oraz oceny stanu zasolenia strefy przydrożnej ulic miasta w okresie zimowym. Laboratoryjne badania chemiczne przeprowadzono w Zakładzie Chemii Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W nagrodę uczniowie pojadą na 3- dniową wycieczkę do Szwecji, otrzymali również nagrody rzeczowe – dyski zewnętrzne. Natomiast szkoła wzbogaciła się o wysokiej klasy aparat fotograficzny z akcesoriami.

Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda”Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda”Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda”Sukces uczniów „Mechanika” w konkursie ekologicznym „Teraz woda”