Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.

23 kwietnia 2013, 8:38
Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.
Dnia 17 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupsku odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.

Na zaproszenie szkoły do udziału w Konkursie odpowiedziało 8 szkół podstawowych miasta Słupska : Szkoły nr 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10 i Szkoła Społeczna „STO”.

Celem Konkursu jest m.in. :

- promowanie zdrowego stylu życia

- promocja zdrowego żywienia wśród najmłodszych,

- zachęcenie uczniów szkól podstawowych do podejmowania ciekawych form zabaw

gier związanych z promocją zdrowia

- i co najważniejsze – zabawa, która ukierunkowana jest na utrwalanie prawidłowych

zasad dbania o zdrowie.

Jak każdego roku jury, czyli nauczyciele–opiekunowie reprezentacji szkól uczestniczących w Konkursie miało dużo pracy w ocenianiu wszystkich konkurencji i zabaw.

Najwięcej emocji i radości u uczniów wzbudziły: krzyżówka,test wiedzy o zasadach zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania się i uzupełnianie Piramidy Zdrowia.

Uczestnicy nie mieli większych trudności z rozwiązaniem poszczególnych konkurencji.

Pomysłodawczynie - nauczycielki klas I-III zadbały w czasie przerwy o słodkie niespodzianki dla wszystkich uczestników, w tym Konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową.
W tym roku najwięcej punktów otrzymali uczniowie:

Szkoły Podstawowej Nr 1 – I Miejsce

Szkoły Podstawowej Nr 4 – II Miejsce

Szkoły Podstawowej Nr 3 – III Miejsce.

Cieszymy się, że wśród uczniów wzrasta świadomość upowszechniania zasad i nawyków zdrowego żywienia.Za rok zapraszamy na kolejną edycje naszego Konkursu.
Dziękuję i pozdrawiam...
Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.Międzyszkolny Konkurs o Promocji Zdrowia „CHCĘ BYĆ ZDROWY”.