Wędrówka po Słupsku metodą Questingu - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wędrówka po Słupsku metodą Questingu

23 kwietnia 2013, 9:10
Wędrówka po Słupsku metodą Questingu

Questing to metoda odkrywania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach tzw. queście. Jest to zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, których zwieńczeniem jest odnalezienie skarbu.

18 kwietnia 2013 r. słupscy nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej testowali metodę Questingu w praktyce. Mirosława Mikołajczak, konsultant zakresie edukacji przyrodniczej oraz Gabriela Jonik, konsultant ds. edukacji wczesnoszkolnej w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego, przygotowały i zaprezentowały quest dostosowany do najmłodszych, przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Wędrując - z opracowanym w MODM questem w ręku - po starej części Słupska, dzieci dowiedzą się m.in. skąd się wzięły nazwy Słupia i Słupsk, do czego służyły mury obronne, wieże oraz fosa okalająca mury, jak nazywała się ostatnia kobieta w Słupsku posądzona o czary i spalona na stosie, co znajduje się w Baszcie Czarownic, kim był Bogusław X, skąd się wzięły słupskie planty itp.

Wędrówka po Słupsku metodą QuestinguWędrówka po Słupsku metodą QuestinguWędrówka po Słupsku metodą Questingu