ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI 15 maj - Dzień Polskiej Niezapominajki - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI 15 maj - Dzień Polskiej Niezapominajki

16 maja 2013, 9:39
ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI  15 maj -  Dzień Polskiej Niezapominajki

To święto przyrody obchodzone corocznie w całej Polsce, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznejPolski.

Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil

w życiu, osób, miejsc i sytuacji.


W dniu 15.05.2013r. Przedszkole Miejskie nr 12obchodzi I Rocznice Nadania Imienia ,,Niezapominajka”. Imię wybrane zostało w plebiscycie ogłoszonym dla społeczności przedszkolnej. Zwyciężyła „Niezapominajka” i to ona stała się nieodłącznym wizerunkiem placówki przypominającym, że wspomnienia z przeszłości zawsze w Nas pozostaną .


Logo, hymn i imię „Niezapominajka” tworzą specyficzny wizerunek przedszkola, podkreślają jeszcze bardziej autonomię placówki, wyróżniają ją wśród innych, sprawiają, że utożsamiana jest ona z czymś miłym, ciepłym i nigdy niezapomnianym.

Z okazji pierwszych urodzin przygotowano szereg atrakcji dla dzieci. Powstały ,,niezapominajkowe” rabatki z kwiatkami, były zabawy przy muzyce, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Ten dzień zaliczyć należy do ,,niezapomnianych”.


ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI  15 maj -  Dzień Polskiej NiezapominajkiŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI  15 maj -  Dzień Polskiej NiezapominajkiŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI  15 maj -  Dzień Polskiej Niezapominajki