„Każdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać się” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać się”

24 maja 2013, 9:53
„Każdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać się”

Dnia 22 maja 2013 r. w odpowiedzi na zaproszenie Przedszkola Integracyjnego nr 8 dzieci 5-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 5 pojechały do WORD-u. Spotkaliśmy się z paniami i dziećmi z Przedszkola nr 32 i z „Ósemki”. Panie prowadzące ( z PM nr 8) przygotowały wiele konkursów i zabaw związanych z tematem przewodnim całego wydarzenia czyli: „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać się”; układaliśmy puzzle i sygnalizator świetlny, rozpoznawaliśmy numery alarmowe, znaki drogowe, rozwiązywaliśmy zagadki słowne i słuchowe, ścigaliśmy się w slalomie samochodowym, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Każdej drużynie towarzyszył wcześniej przygotowany okrzyk. Pomiędzy rozgrywkami i zabawami popijaliśmy wodę i jedliśmy ciasteczka.

Zabawę uatrakcyjnił pokaz wytresowanego psa policyjnego, który bronił policjanta przed atakiem uzbrojonego przestępcy oraz ścigacze policyjne, na których zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Troje dzieci z "Piąteczki" tj. Miśka, Maciek G. i Mateusz, zabrało swoje rowery, kaski i ochraniacze i sprawdziło swoją wiedzę o ruchu drogowym w miasteczku rowerowym. Należało stosować się do znaków, uważnie śledzić zmieniające się światła sygnalizatora, uważać na przejazd kolejowy i znak STOP oraz trzymać się prawej strony jezdni.

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pt. „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać się”, w którym nagrodzono dzieci z gr. III tj.: Mateusza M. za zajęcie III miejsca, wyróżniono Aleksandra S. i doceniono dzieci za udział w zabawie plastycznej : Michała R., Klaudię T. i Michalinę L. Dzieci otrzymały dyplomy i piękne nagrody. Wychowawczyniom wręczono puchar i dyplomy oraz nagrody dla wszystkich dzieci z grupy. Zadowoleni i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy autokarem do przedszkola. Już nie możemy się doczekać , aby w przyszłym roku znowu wziąć udział w takiej zabawie. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
„Każdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać siꔄKażdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać siꔄKażdy przedszkolak dobrze wie, jak bezpiecznie poruszać się”