FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKU - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKU

31 maja 2013, 9:30
FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKU

Ach, cóż to był za dzień... 25 maja na terenie SP-10 odbył się festyn rodzinny.
Naszą imprezę uświetnili swoją obecnością zacni goście: Z-ca Prezydenta Miasta Słupska - Edward Zdzieborski, Wicedyrektor WOKiS Bogna Winiarczyk, Radny Miejski - Wojciech Gajewski, Dyrektor PPP - Rafał Nosewicz i Dyrektor OSW - Krzysztof Serafin. Przybyli liczni rodzice, mieszkańcy osiedla oraz uczniowie.
Zanim jednak Dyrektor naszej placówki - Bogdan Leszczuk - zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, organizatorzy z przerażeniem wpatrywali się w zasnute chmurami niebo. Ale udało się! Pierwsze krople spadły dopiero po festynie! Czyżby wśród nas był "zaklinacz deszczu"?
"Dziesiątka" już od progu witała gości pięknym plakatem zachęcającym do udziału w spotkaniu. Budynek szkoły zdobiły różnobarwne balony, na stołach widniały wazony z pachnącym bzem i inne pomysłowe dekoracje. Wokół boiska ustawiono kramiki z wytworami prac uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Można było także kupić książki, sadzonki no i oczywiście - specjały kuchni polskiej. Wabiła zapachem wojskowa grochówka, skrzydełka, pierogi oraz kiełbaski i karkówka z grilla. Uczestnicy majówki mogli ocenić smak potraw schronieni w przestronnych namiotach. Hitem okazała się szkolna kawiarenka oferująca wyśmienite wypieki oraz kawę i herbatę.
Atrakcji - nie tylko kulinarnych - w tym dniu nie zabrakło. Strawą dla ducha były występy wielu artystów. Zaśpiewali dla nas najmłodsi - dzieciaki z grup "0", zespoły wokalne z Ośrodka Szkolno-Wychowaczego, "Ostinato", "Awona", soliści z klas "O", "Kwadrat" oraz bitowcy. Podziwiać można było także występy taneczne, pokaz mody oraz Mini Playback Show.
W tym samym czasie na boiskach trwała rywalizacja sportowców. Wśród siedmiu rozgrywanych dyscyplin każdy mógł znaleźć coś dla siebie!
Zainteresowani uczestniczyli także w konkursach plastycznych, wykonali płaskie origami czy układali rodzinne puzzle. Wiele radości mieli ci, którzy zabawili się w garncarzy. Salon kosmetyczny cieszył się popularnością wśród dziewcząt, zaś chłopcy z zainteresowaniem przyglądali się pokazom sztuki walki i umiejętnościom policjantów. Wszyscy - bez wyjątku obejrzeli interesującą wystawę lalek teatru "Tęcza", a zainteresowani tym rodzajem sztuki wysłuchali prelekcji na jej temat.
Festyn uatrakcyjniło stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej. Znalazła się również oferta dla osób dbających o zdrowie. Miały one możliwość zmierzenia ciśnienia.
A zatem - dla każdego coś miłego...
Reasumując - festyn okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych wszyscy świetnie się bawili!
Już czekamy na następny!

FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKUFESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKUFESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKUFESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKUFESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY w SP-10 w SŁUPSKU