Bursztynowe słoneczko świeci dla Marzenia - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Bursztynowe słoneczko świeci dla Marzenia

5 czerwca 2013, 7:52
Bursztynowe słoneczko świeci dla Marzenia
Dnia 1 i 2 czerwca 2013 r. odbywał się w Ustce 16 Nadbałtycki Festiwal Piosenki Dziecięcej Bursztynowe Słoneczko. Wśród około 40 podmiotów wykonawczych z Gdańska, Piły, Łeby, Bytowa, reprezentujących głównie domy kultury i studia piosenki znalazło się nasze Marzenie reprezentowane przez: Wanesę Dyś, Kamilę Włodarską, Roksanę Klejdysz, Marlenę Łagę, Wiktorię Nowińską, Kasię Reichert i Julię Kalinowską. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę marynistyczną „Trzy kolory morza”.

Pierwszego dnia odbyły się przesłuchania konkursowe. Wieczorem wykonawcy dowiedzieli się kto jest zaproszony do udziału w koncercie finałowym, który odbywał się dnia następnego. Po koncercie odczytano werdykt jury. Radość dziewczyn, rodziców oraz opiekunek zespołu p. Katarzyny Sawickiej i Anny Pietruszewskiej była ogromna, kiedy okazało się, że to właśnie Marzenie jest Laureatem Nagrody Grand Prix.

Bursztynowe słoneczko świeci dla MarzeniaBursztynowe słoneczko świeci dla MarzeniaBursztynowe słoneczko świeci dla MarzeniaBursztynowe słoneczko świeci dla Marzenia