Odwiedziny Ratusza przez przedszkolaków z PM nr 5 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Odwiedziny Ratusza przez przedszkolaków z PM nr 5

7 czerwca 2013, 10:39
Odwiedziny Ratusza przez przedszkolaków z PM nr 5
6 czerwca, najstarsza grupa przedszkolna odwiedziła Ratusz.
Naszym przewodnikiem była pani Kamila z Agencji Promocji Regionalnej "Ziemia Słupska", która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała nam historię tego pięknego obiektu.
Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób i kiedy został zbudowany, jak wyglądał kiedyś herb Słupska i jak się zmieniał, podziwialiśmy piękne witraże i obrazy o tematyce marynistycznej.
Nie udało nam się spotkać Pana Prezydenta, ale odwiedziliśmy Jego gabinet, gdzie zachowały się jeszcze oryginalne meble, boazeria i tapeta. Naszą uwagę przykuły piękne, oryginalne żyrandole i ciekawa struktura sufitów.
Największą atrakcją wycieczki było oczywiście wejście na wieżę widokową. Po drodze, po raz kolejny podziwialiśmy prace "Ulepiony Słupsk", obejrzeliśmy galerię portretów słupskich prezydentów, zbiór herbów oraz mechanizm ratuszowego zegara.
Widok z wieży wart był trudu pokonania 190 schodów. Przy słonecznej pogodzie zachwycaliśmy się panoramą, wypatrywaliśmy znane obiekty, zauważyliśmy nawet rury - zjeżdżalnie słupskiego aquaparku.
Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni, w drodze powrotnej do przedszkola podziwialiśmy zegar kwiatowy przy ul. Starzyńskiego.
Odwiedziny Ratusza przez przedszkolaków z PM nr 5Odwiedziny Ratusza przez przedszkolaków z PM nr 5