Festyn Rodzinny 2013 w PM nr 5 w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Festyn Rodzinny 2013 w PM nr 5 w Słupsku

10 czerwca 2013, 11:34
Festyn Rodzinny 2013 w PM nr 5 w Słupsku
Już od paru lat tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w pierwszych dnach czerwca FESTYNU RODZINNEGO - wspólnej uroczystości z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka. W tym roku spotkaliśmy się w piątek, 7 czerwca. Jak zwykle rozpoczęliśmy występami dzieci poszczególnych grup wiekowych. Milusińscy zaprezentowali się w wierszu, tańcu i piosence. Na twarzach zgromadzonych gości malowało się zadowolenie, ale i wzruszenie. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki i na zaproszenie pani dyrektor, wszyscy rozeszli się po placu w celu skorzystania z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Stoiska z ciastem, napojami, kiełbaską z grilla cieszyły się ogromnym powodzeniem, ustawiały się do nich długie kolejki.
"Hitem" okazała się sprzedaż kubków Euro 2012, które "szły" jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki" Na "pchlim targu" można było zakupić różne zabawki, śmieszne gadżety i pluszaki. Dzieci oblegały też zjeżdżalnię i trampolinę.
Na przejażdżkę kucykiem czy pomalowanie twarzy też trzeba było stać w długich kolejkach. Ale wszyscy się doczekali i byli bardzo zadowoleni.
Wielką atrakcją festynu były występy Bractwa Rycerskiego Księcia Bogusława V, którzy zaprezentowali stroje średniowieczne, broń, inscenizację walk rycerskich, taniec dworski. Chętne dzieci zaprosili do konkursu sprawnościowego oraz do przeciągania liny. Goście mieli okazję obejrzeć c broń i stroje oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnym hitem festynu był wjazd na plac radiowozu policyjnego na sygnale, który prowadziła ... pani dyrektor! :) Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały, zrobić zdjęcia. Policjanci przedstawili specjalnie tresowane psy oraz zainicjowali atak pozoranta na policjanta - opiekuna psa o imieniu Max (prawie jak filmowy Alex). Akcja została nagrodzona gromkimi brawami.
Pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała, a dzieci i goście wyśmienicie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach. Więcej zdjęć zamieszczono w zakładce "multimedia" do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!!!
Festyn Rodzinny 2013 w PM nr 5 w SłupskuFestyn Rodzinny 2013 w PM nr 5 w SłupskuFestyn Rodzinny 2013 w PM nr 5 w Słupsku