I Miejska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

I Miejska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

24 września 2013, 11:32
I Miejska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego
Uroczystej inauguracji I Sportowego Roku Szkolnego, która odbyła się na Stadionie 650-lecia w Słupsku, 20 września 2013 roku, dokonał Andrzej Kaczmarczyk, zastępca Prezydenta Miasta Słupska. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich placówek oświatowych z naszego miasta od przedszkolaków po szkoły ponadgimnazjalne. Młodzi słupszczanie rywalizowali na bieżni w sztafecie olimpijskiej oraz biegach na 600 metrów. Sportowej walce w duchu fair – play towarzyszyły m.in. występy taneczne, pokazy cheerleaderskie, piosenki itp.

W tym dniu we wszystkich szkołach odbywały się zajęcia sportowe. Przygotowano je dla tych, którzy w nie brali udziału w zmaganiach na stadionie.


Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Słupsku, w zamyśle ma stać się wydarzeniem cyklicznym i na stałe zagościć w miejskim kalendarzu imprez.

Ustanowienie roku szkolnego mianem sportowego ma na celu nie tylko zachęcić młode pokolenie do aktywności fizycznej, ale również zainicjować działania zmierzające do stwarzania takich warunków, które pozwolą na powszechne uprawianie sportów przez dzieci i młodzież.

I Miejska Inauguracja Sportowego Roku SzkolnegoI Miejska Inauguracja Sportowego Roku SzkolnegoI Miejska Inauguracja Sportowego Roku SzkolnegoI Miejska Inauguracja Sportowego Roku SzkolnegoI Miejska Inauguracja Sportowego Roku SzkolnegoI Miejska Inauguracja Sportowego Roku SzkolnegoI Miejska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego