Wędrówki przedszkolaków po Polsce. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wędrówki przedszkolaków po Polsce.

4 grudnia 2013, 11:29
Wędrówki przedszkolaków po Polsce.

3 grudnia odbyła się III edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu pod nazwą „Razem wędrujemy po Polsce”. W tegorocznej kontynuacji tematu konkursu – „Warszawa da się lubić” udział wzięły przedszkola nr: 11, 12, 15, 19, 23, 31 i 32. Tak jak w ubiegłym roku każdą placówkę reprezentowały trzyosobowe drużyny.

Honorowymi gośćmi konkursu byli: poseł na Sejm RP - Jolanta Szczypińska, przedstawicielka Biura Poselskiego Zbigniewa Konwińskiego – Marta Lange, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystki – Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Inspektor do spraw nadzoru nad szkołami i placówkami oświatowymi – Agnieszka Klimczak, Kołakowska Bożena – wykładowca Akademii Pomorskiej, Krystyna Lewandowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 – Renata Twardzik, ksiądz Piotr Flis, Wanda Drozd i przedstawicielki Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Akademii Pomorskiej oraz dyrektorki przedszkoli.

Cztery zadania konkursowe: quiz wiedzy o Warszawie, złożenie herbu miasta, czyli Syrenki z puzzli, pytaniami dotyczącymi legendy o Warsie i Sawie oraz rozpoznanie z fotografii i rysunków zabytków Warszawy, przeplatane były zabawami ruchowymi i tańcami, przy których doskonale bawiły się nie tylko dzieci, ale również i zaproszeni goście.

Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie wykazały się doskonałą znajomością stolicy i otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyła im pani dyrektorka „Tęczowej Doliny” Ewa Piękoś.

Wędrówki przedszkolaków po Polsce.Wędrówki przedszkolaków po Polsce.