GRA MIEJSKA - POLICYJNY PATROL SZKÓŁ MUNDUROWYCH  - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

GRA MIEJSKA - POLICYJNY PATROL SZKÓŁ MUNDUROWYCH 

9 grudnia 2013, 10:17
GRA MIEJSKA - POLICYJNY PATROL SZKÓŁ MUNDUROWYCH

Pierwszy Słupski Patrol Szkół Mundurowych rozegrano w środę na ulicach Słupska. Udział w imprezie wzięli uczniowie miejscowych szkół ponadgimnazjalnych, w których funkcjonują klasy policyjne. Puchary i nagrody uczestnikom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, Barbara Zakrzewska, mł insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku i podinsp Piotr Sochacki ze Szkoły Policji w Słupsku.

Promocja samodzielności, kreatywności młodzieży i ruch fizyczny to główne założenia jakie postawił przed sobą organizator Pierwszego Słupskiego Patrolu Szkół Mundurowych
w Słupsku. Gospodarzem i zarazem inicjatorem akcji byli uczniowie słupskiego „Mechanika”.

Udział w zawodach wzięli reprezentanci klas policyjnych słupskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak sami o sobie mówią, chcą w przyszłości zostać policjantami i służyć społeczeństwu. Rywalizacja podzielona była na dwie części. Pierwszą, rozpoczął test sprawnościowy w nowo wybudowanej hali sportowej im. Tadeusza Gwiżdżą przy słupskim „Mechaniku”. Zadanie polegało na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód. Jego elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji.

Po części sportowej każdy zespół wyruszał na ulice Słupska ze specjalną mapą
o naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. W ramach konkurencji „Patrol w mieście” każdy zespół miał do pokonania 12 kilometrową trasę, na której znajdowały się punkty kontrolne ze specjalnymi lampionami. Każdy patrol musiał dotrzeć do punktów w kolejności, która została określona na mapie. Każdy punkt zawierał określony kod literowy, który należało wraz z czasem dotarcie wpisywać na kartach kontrolnych, które otrzymał każdy patrol.

Słupska Policja aktywnie włączyła się również do organizacji gry terenowej. Punkty kontrolne znajdowały się przy bramach Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz Szkoły Policji.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się wieczorem w siedzibie „Mechanika” przy ulicy Niedziałkowskiego. Nagrodę za pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja słupskiego „Mechanika”. Puchar za zajęcie II miejsca wręczył mł insp. Andrzej Szaniawski Komendant Miejski Policji w Słupsku .GRA MIEJSKA - POLICYJNY PATROL SZKÓŁ MUNDUROWYCHGRA MIEJSKA - POLICYJNY PATROL SZKÓŁ MUNDUROWYCHGRA MIEJSKA - POLICYJNY PATROL SZKÓŁ MUNDUROWYCH