MIKOŁAJKOWE POTYCZKI LEKKOATLETYCZNE KLAS III - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

MIKOŁAJKOWE POTYCZKI LEKKOATLETYCZNE KLAS III

12 grudnia 2013, 8:23
MIKOŁAJKOWE POTYCZKI  LEKKOATLETYCZNE KLAS III

11 grudnia w hali sportowej Centrum Lekkoatletycznego im. Ryszarda Ksieniewicza przy ul. Madalińskiego 1 w Słupsku odbyły się "Mikołajkowe Potyczki Lekkoatletyczne klas III".

W zawodach wystartowali uczniowie klas III Szkół Podstawowych. Celem zawodów była promocja aktywności fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez najprostsze formy ruchu, integracja środowiska sportowego, promowanie lekkiej atletyki „królowej sportu”.

Do startu w trzech konkurencjach: bieg na 60m., rzut piłką lekarską i skok w dal przystąpiło w sumie 111 zawodników. Mimo, że dla wielu uczniów był to pierwszy start w ich życiu odnotowano wiele wartościowych wyników. W biegu na 60m. Kamil Machałek uzyskał czas-9.9s, Oliwia Abramowicz-10,3s, w skoku w dal Michał Kluska-3.20m, Oliwia Abramowicz-3,03m i w rzucie piłką lekarską Igor Głowacki-7,20m, Oliwia Abramowicz-7,30.

Pięciu najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej konkurencji otrzymało dyplomy, natomiast pierwsza trójka dodatkowo medale. Organizatorami zawodów byli: Słupski Szkolny Związek Sportowy i Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 2: Sylwia i Grzegorz Boreccy.


MIKOŁAJKOWE POTYCZKI  LEKKOATLETYCZNE KLAS IIIMIKOŁAJKOWE POTYCZKI  LEKKOATLETYCZNE KLAS IIIMIKOŁAJKOWE POTYCZKI  LEKKOATLETYCZNE KLAS IIIMIKOŁAJKOWE POTYCZKI  LEKKOATLETYCZNE KLAS III