Karnawał w "Krainie Fantazji" Przedszkolu Miejskim nr 10 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Karnawał w "Krainie Fantazji" Przedszkolu Miejskim nr 10

19 lutego 2014, 13:41
Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10
W popularnym powiedzeniu "W karnawale same bale" kryje się sama prawda.
Dzieci z PM nr 10 bardzo aktywnie brały udział przygotowanych specjalnie na te okazję imprezach:
Zabawa w pląsy z "długa brodą"- zabawa muzyczno- taneczna gdzie dzieci wraz z nauczycielami przeniosły się w trakcie zabawy wspomnieniami na obóz harcerski.
Bal gazetowy- wszystkie dzieci przebrały się w stroje przygotowane przez rodziców i pokonały wiele ciekawych konkurencji ściśle związanych z tak popularnym nośnikiem informacji jakim jest gazeta, a mianowicie - taniec na gazetach, "gazeciana" bitwa, wielkie sprzątanie, skok na gazetę.
Poszukiwacze skarbów - czyli Scooby Doo na tropie zaginionych sań - grupy poruszając się tropami, które pozostawił dla nich sam Scooby Doo wykonywały szereg zadań, których pozytywne ukończenie doprowadziły ich do skarbu, a był naprawdę wspaniały - słodycze i piękne nowe zabawki do każdej z grup.
Mini Playback Show - dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i aktorskie przybierając postacie znanych gwiazdorów z gr. I Weronika zaprezentowała "Makarenę" Paulinka "Mydło wszystko umyje" Patryk "Za każdą chwilę z tobą" Milenka wraz z bratem z gr. III Natanem zaśpiewali nam "Ja uwielbiam ją" z gr. II Paweł zaprezentował się jako "Kubuś Puchatek" z gr. III Zuzia zaśpiewała nam przebój "Cud Malina" a Piotruś i Patryk wcielili się w PSY i brawurowo odtańczyli "Gangnam style", z gr. IV Madzia odśpiewała "Hello", a dzięki gr V mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak "Będzie zabawa" w wykonaniu Wiktora oraz Ewelinę Lisowską "W stronę słońca", która przedstawiła nam Amelia. Zabawa była pyszna, a każdy z uczestników otrzymał madal przedszkola. Brawo.
Bal Karnawałowy pt:"Podróż dookoła świata" - dzieci w czasie naszego balu mogły zatańczyć w Afryce, Brazylii, odwiedziliśmy Hiszpanię, Japonię, Amerykę i w końcu wróciliśmy do domu. Emocje były wielkie a zabawa naprawdę bardzo udana.
W ostatni piątek z okazji dnia zakochanych w przedszkolu odbył się Bal Walentynkowy, gdzie dzieci poza zabawa taneczną wykonały ciekawe konkurencje m.in. każda grupa układała się w kształt serca, dzieci parami zatańczyły "Walczyk miłości", a panie wychowawczynie zaprezentowały się na modowym wybiegu w strojach, które specjalnie przygotowały na tą okazję.
Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10Karnawał w "Krainie Fantazji"  Przedszkolu Miejskim nr 10