Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014

7 kwietnia 2014, 7:45
Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014
które odbywały się w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej. Targi zorganizował Urząd Miejski w Słupsku ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku w ramach projektu pn.: „Pomorskie dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”.

Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Miasta Słupska oraz prowadzonych przez Radę Powiatu Słupskiego, jak również z zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i zasadami naboru elektronicznego. Aby ułatwić Im dokonanie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, opracowany został Informator na rok szkolny 2014/2015.

Starsi koledzy przygotowali szereg atrakcji. Były słodkości, prezentacje multimedialne, ciekawe ekspozycje, standardowe broszury, wynalazki powstałe dzięki wiedzy zdobytej w danej szkole, salon fryzur, symulator lotów... Nagabywali i zachęcali do wstąpienia w szeregi uczniów danej szkoły m.in. panna młoda rodem z horroru, budowlańcy i strażacy itd. itp.

Do dyspozycji jeszcze nie zdecydowanych, co zrobić ze swoją ścieżką edukacji, byli wyspecjalizowani doradcy zawodowych z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupsku.

W trakcie targów odbyła się premiera filmu promującego szkolnictwo zawodowe, który przygotował Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Słupsku we współpracy ze szkołami zawodowymi Miasta Słupska. Film zrealizował Zespół Szkół Technicznych w Słupsku.

Oficjalnego otwarcia Targów edukacyjnych 2014 dokonał Edward Zdzieborski, zastępca prezydenta Słupska.

Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014Gimnazjaliści wybierają szkołę, czyli Targi Edukacyjne 2014