POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”

9 czerwca 2014, 11:35
POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”

5 czerwca był bardzo ważnym dniem w karierze młodych reprezentantów naszej szkoły. W typowo jesienno-deszczowej aurze walczyli o awans do Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych. W Finale Powiatowym/Miejskim mogli wziąć udział zawodnicy, którzy wystartowali minimum w pięciu Czwartkach LA.

Szkołę Podstawową nr 2 w Słupsku reprezentowało dziewięcioro uczniów: Alicja Ongirska, Samanta Majchrzak, Karolina Stanisławczyk, Ludwika Korniat, Piotr Michalak, Jan Hołowienko, Kamil Baran, Marcel Stasiuk i Bartek Pietrzak. Wszyscy stanęli na wysokości zadania zajmując wysokie miejsca i ustanawiając nowe rekordy życiowe, tzw. życiówki.

Ala Ongirska: II miejsce bieg na 60m i III miejsce skok w dal,

Karolina Stanisławczyk: II miejsce w rzucie piłeczka palantową,

Samanta Majchrzak: I miejsce bieg na 60m i II miejsce skok w dal,

Ludwika Korniat: III miejsce skok w dal, II miejsce bieg na 300m,

Jan Hołowienko: I miejsce rzut piłeczka palantową i III miejsce bieg na 1000m,

Piotr Michalak: I miejsce bieg na 60m i III miejsce w rzucie piłeczka palantową,

Konrad Tarasiewicz: III miejsce w biegu na 1000m,

Kamil Baran: I miejsce w biegu na 60m i I miejsce w skoku w dal – dodatkowo Kamil został uznany najlepszym zawodnikiem w swoje kategorii wiekowej bez podziału na konkurencje i otrzymał statuetkę!

Do FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO W ŁODZI AWANSOWAŁO PIĘCIU UCZNIÓW, którzy będą reprezentowali Słupsk w dniach 21-22 czerwca 2014 roku:

Kamil Baran, Jan Hołowienko, Karolina Stanisławczyk, Alicja Ongirska i Piotr Michalak.

W tym miejscu trzeba pogratulować rodzicom zapału, zaangażowania i stworzenia możliwości dzieciom startu we wszystkich edycjach zawodów, dzięki czemu mogli rywalizować z rówieśnikami.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za udany start w Łodzi. Opiekunem grupy był Grzegorz Borecki, a wspomagali go Sylwia Borecka i Mirosław Witek.

POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”POWIATOWY FINAŁ “CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”