Tomasz Błoński-Mistrz Polski w judo - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Tomasz Błoński-Mistrz Polski w judo

16 czerwca 2014, 8:59

Słupskie judo sięga po kolejny sukces w tym roku. Nasze Miasto ma kolejnego Mistrza Polski w judo.Jest nim Tomasz Błoński zawodnik TS Judo Gryf Słupsk, który wywalczył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Oleśnicy, w kategorii 55 kg
Świetny występ Tomka Błońskiego to efekt wieloletniej pracy ,którą ten młody judoka wykonuje pod okiem Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora.Tomasz Błoński jest uczniem 1 klasy Liceum Ekonomicznego w Słupsku.
W drodze po złoty medal pokonał przed czasem zawodników z Katowic,Wrocławia,oraz Bytomia.W walce finałowej pokonał na punkty Michała Dybę (Wrocław) wykonując rzut seoi-nage.
T.Błoński to zawodnik bardzo perspektywiczny ,który nie tylko potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności ,ale pokazał ,że Polski Związek Judo powinien stawiać na tego młodego sportowca z grodu nad Słupią.
Bardzo blisko medalu był inny słupszczanin Konrad Szatkowski ( 50 kg).Konrad to kolejna nadzieja słupskiego judo,który sprawił ogromną niespodziankę ,będąc najmłodszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej walczył bez respektu i był bardzo blisko sprawienia wielkiej niespodzianki.W walce o brązowy medal na punkty przegrał z zawodnikiem z Tarnowa .5 miejsce wywalczone przez Konrada to dobry prognostyk na przyszłość dla tego młodego judoki.
Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Patryk Kastner( 60 kg). Punktowane 9 miejsce wywalczyła Anna Nazaruk ( 70 kg),która powróciła do treningu po ciężkiej kontuzji i dzięki pomocy Kliniki Salus w Słupsku, nie tylko zdołała powrócić do zdrowia ,ale i dzielnie walczyć na matach w Oleśnicy.
12 miejsca wywalczyli Jakub Serafin ( 55 kg) oraz Jakub Siedlikowski(66kg).To judocy ,którzy zdaniem trenerów w przyszłym roku będą walczyć będą o medale.
Na walkach eliminacyjnych zakończyli swój występ Łukasz Gołojuch(55 kg) oraz Przemysław Błoński(81 kg).Lukasz i Przemek to bardzo ambitni sportowcy , którzy w kolejnych startach udowodnią ,że mają ogromny potencjał sportowy.
TS Judo Gryf Słupsk został sklasyfikowany na 5 miejscu w Polsce w punktacji klubowej w kategorii chłopców!!!
To kolejny piękny sukces słupskiego judo ,które w tym roku obchodzi jubileusz 45 lecia działalności .Gryfici po raz kolejny potwierdzają ,że warto na nich stawia.Słupsk ma w tym roku już 2 Mistrzów Polski.Są nimi w kategorii młodzika Bartosz Szaniawski oraz w grupie juniora młodszego Tomasz Błoński.

Tomasz Błoński-Mistrz Polski w judoTomasz Błoński-Mistrz Polski w judoTomasz Błoński-Mistrz Polski w judo