XX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

XX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

23 czerwca 2014, 9:26
XX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

W dniach 21-22 czerwca 2014 roku troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku uczestniczyło w Ogólnopolskim Finale „CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”, które odbyły się na stadionie AZS w Łodzi.

Alicja Ongirska, która startowała w konkurencji technicznej skoku w dal, uplasowała się na 38 miejscu na 73 finalistki w Polsce uzyskując odległość – 4.27. Jan Hołowienko startował w konkurencji biegowej – 1000m. zajmując 34 miejsce w gronie 54 finalistów. Są to bardzo dobre wyniki.

W biegu na 60m. startował nasz ostatni reprezentant, który do Łodzi jechał z 6 wynikiem w kraju – Kamil Baran. Eliminacje Kamil zaczął bardzo dobrze wygrywając swoją serię. Po rozegraniu wszystkich 8 biegów eliminacyjnych okazało się, że Kamil osiągnął najlepszy czas – 8.71 i awans do półfinału, który również wygrał – 8.67. Do biegu finałowego trzeba było czekać 4 godziny – było sporo nerwów. Bieg finałowy czyli 8 najszybszych chłopców w Polsce rozpoczął się punktualnie o godz. 13.45. Bardzo mocny i szybki start, niestety falstart i bieg należy powtórzyć. Chłopcy drugi raz ułożyli się w blokach startowych. Strzał sędziego i pobiegli. Kamil bardzo dobrze wystartował i utrzymał prowadzenie od początku do końca uzyskując swój rekord życiowy w biegu na 60m. – 8.57!

KAMIL BARAN został MISTRZEM POLSKI w biegu na 60. W kategorii chłopców z rocznika 2003.

W nagrodę Kamil otrzymał piękny puchar i nagrody rzeczowe a także pojedzie na obóz szkoleniowo-sportowy do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale w terminie 23.08 – 30. 08. 2014r. Dodatkowo pojedzie do Disneylandu we Francji i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowych Finałach „Czwartków Lekkoatletycznych”, które odbędą się we wrześniu w Warszawie.

Należy podkreślić, że w Finałach w Łodzi brało udział 3500 dzieci, które zostały wyłonione w eliminacjach, które odbywały się w 90 miastach od września 2013 do czerwca2014.

Wielkie gratulacje dla całej trójki uczniów, którzy dzielnie walczyli godnie reprezentując naszą szkołę i Miasto Słupsk na ogólnopolskiej imprezie sportowej. Uczniów do zawodów przygotował i poprowadził w Łodzi nauczyciel wychowania fizycznego - Grzegorz Borecki.


XX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława KomorowskiegoXX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława KomorowskiegoXX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława KomorowskiegoXX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława KomorowskiegoXX Finał Ogólnopolski "Czwartków Lekkoatletycznych" pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego