Mistrzostwa Pomorza w Judo - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Mistrzostwa Pomorza w Judo

3 grudnia 2014, 10:37

Judoka Dymitr Janczylik ( TS Judo Gryf Słupsk )został uznany za najlepszego zawodnika Mistrzostw Pomorza w judo,które odbyły się 15.11.2014 w Gdyni.W zawodach tych wystartowało 210 zawodników z 19 klubów województwa Pomorskiego.Słupszczanie wywalczyli 8 medali.

To kolejny duży sukces Janczylika,który rywalizował w kategorii 44 kg.W drodze po złoty medal wygrał 5 walk,z których 4 rozstrzygnął przed czasem ,wykonując efektowne rzuty.

W turnieju tym pozostali judocy również spisali się bardzo dobrze.Po raz kolejny po złoty medal sięgnęła Katarzyna Gołojuch. Kasia bardzo pewnie i zdecydowanie pokonała trzy rywalki ( dwukrotnie przed czasem).

Na wyróżnienie zasługuje również Piotr Grabikowski, który mimo młodego wieku( 8 lat), stoczył 5 walk i ostatecznie wywalczył srebrny medal.