Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup

3 grudnia 2014, 10:39

W Gdyni 22-23.11.2014 odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup. Zawody te zgromadziły bardzo dużą ilość zawodników ( ponad 700) z Polski,Rosji,Niemiec,Chorwacji ,Łotwy i Litwy). Słupscy judocy( TS Judo Gryf Słupsk) polubili brąz, gdyż dwa brązowe medale w tym turnieju wywalczyli:Katarzyna Gołojuch oraz Jakub Nawrot. Młodzi słupscy judocy po raz kolejny potwierdzili ogromne możliwości ,które w nich drzemią. Kasia ,która walczyła w kategorii do 33 kg i stoczyła 4 walki( 3 wygrane). To kolejny bardzo udany start tej zawodniczki ,która zbiera kolejne doświadczenia i coraz pewniej wykonuje swoje ulubione rzuty( u-chi-mata i o-uchi-gari). Na trzecim stopniu podium stanął również Kuba Nawrot(60 kg). W tym roku słupski judoka zdobył już brązowy medal Pucharu Europy w kategorii młodzika i z powodzeniem rywalizuje z juniorami młodszymi.Nawrot stoczył 5 walk ( 4 wygrane). Szczególnie efektownie rozstrzygnął pojedynek o brązowy medal z Adrianem Kalisiem z Conrada Gdańsk.Walka trwała ok.5 sek.Kuba od początku narzucił swój styl walki i szybko wykonał podcięcie( ko-uchi-gari) rzucając swojego rywala na plecy.W ten sposób zakończył walkę przed czasem. Pozostali słupszczanie mimo,że nie zdobyli medali to zaprezentowali się dobrze i zajmowali punktowane miejsca. Miejsca słupskich judoków: Dzieci i młodzicy: 3 m-ce Katrzyna Gołojuch (33 kg) 5 m-ce -Wikoria Morawska (39 kg),Wojciech Kuźmiński(46 kg) 7 m-ce Piotr Pietrzykowski (39 kg) 9 m-ce Wiktor Talewski (36 kg),Michał Nawrot(42 kg),Dymitr Janczylik( 42 kg) Juniorzy młodsi: 3 m-ce Jakub Nawrot ( 60 kg) 7 m-ce Aleksander Plombon(55 kg) 9 m-ce Jakub Serafin i Łukasz Gołojuch (60 kg),Jakub Siedlikowski(66 kg)