Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zajęli I miejsce w Halowym Turnieju Juniorów Starszych o Puchar Burmistrza Miasta Lębork - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zajęli I miejsce w Halowym Turnieju Juniorów Starszych o Puchar Burmistrza Miasta Lębork

12 stycznia 2015, 12:01

10 stycznia 2015r. w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznika 1996-1997 (juniorzy starsi) zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Lęborka z projektu „Sportowa przyszłość z Pogonią Lębork”. Z zaproszenia trenera Michała Pietrzyka (Pogoń Lębork) skorzystało 6 drużyn z Pomorza, obsada zawodów była bardzo mocna. Słupsk reprezentowany był przez juniorów młodszych Gryfa Słupsk – wszyscy zawodnicy są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku (rocznik 1998). Tym samym uczniowie ze szkoły sportowej byli najmłodszymi zawodnikami turnieju.

W fazie grupowej słupszczanie zaczęli turniej od porażki przegrywając 0:2 z Pogonią I Lębork. Jednak wraz z kolejnymi zmaganiami sytuacja zmieniała się na korzyść słupskiej drużyny. W kolejnych grupowych meczach zawodnicy Gryfa ograli Polonię Gdańsk 4:1 (bramki zdobyli: Majcher, Wójcik, Jendruch, Sirocki) oraz w bezpośrednim meczu o wyjście z grupy pokonali Bytovię Bytów 1:0 (Majcher).

W półfinale słupszczanie po rzutach karnych pokonali Pogoń II Lębork 2:1 (przy remisie 1:1). Z kolei w finałowym pojedynku ponownie zmierzyli się z Pogonią I Lębork, tym razem rozstrzygając spotkanie na swoją korzyść 2:1 (bramki: Natoniewski, Majcher) i rewanżując się za wcześniejszą porażkę. Był to najlepszy mecz jaki rozegrali zawodnicy Gryfa w całym turnieju.

- Nasi chłopcy dali nam powód do zadowolenia, ponieważ byliśmy najmłodszą drużyną turnieju, nie spodziewałem się, że wygramy całe zawody. Pierwszy mecz przegraliśmy 0:2 z gospodarzem turnieju, obawiałem się, że fizycznie nie damy rady z zespołami o dwa lata starszymi, które na co dzień grają w Pomorskiej Lidze juniorów A. Okazało się, że obawy nie były potrzebne. W meczu finałowym ponownie zmierzyliśmy się z Pogonią I Lębork, zagraliśmy najlepszy mecz oraz zrewanżowaliśmy się za porażkę w meczu otwarcia i wygraliśmy 2:1. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w futsalu do lat 16 w Toruniu – mówi Piotr Górniewicz, trener Gryfa Słupsk i nauczyciel SMS Słupsk.

Skład Gryfa Słupsk: Mulawa Przemysław ( bramkarz ), Jendruch Kacper, Kukliński Dawid, Wójcik Łukasz, Mazowiecki Maciej ( kapitan ), Giec Jakub, Mordal Adrian, Natoniewski Patrycjusz, Sirocki Adrian, Majcher Marcjan, Pluta Radosław.

Trener: Piotr Górniewicz, kierownik: Mieczysław Jendruch.

Tabela końcowa turnieju:

1. Gryf Słupsk

2. Pogoń I Lębork

3. Bałtyk Gdynia

4. Pogoń II Lębork

5. Karol Pęlino

6. GOSRiT Luzino

7. Bytovia Bytów

8. Polonia Gdańsk