Wyróżnienie dla "dziesiątki". - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wyróżnienie dla "dziesiątki".

2 marca 2015, 15:08
Wyróżnienie dla "dziesiątki".

25 lutego 2015r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku otrzymała Wyróżnienie w konkursie V jubileuszowej edycji akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "DROGA I BEZPIECZEŃSTWO". Tegoroczna jubileuszowa edycja otrzymała następujące patronaty honorowe: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu, Drogowego, Komendanta Głównego Policji, Parlamentarnego Zespołu ds Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Patronat medialny objął: "Auto Świat" oraz Portal Wychowania Komunikacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły".

Tematem przewodnim akcji była WIDOCZNOŚĆ W RUCHU DROGOWYM. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie w całym kraju.

Genezą programu jest - pomimo poprawy - wciąż tragiczna sytuacja na polskich drogach i niewystarczający stopień wiedzy i świadomości tematu u młodych ludzi.

Udział w programie pozwala zwiększyć świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i dostrzec liczne problemy z nim związane. Uczniowie naszej szkoły wyszli z tej akcji bogatsi o nowe budujące przeżycia i doświadczenia związane z widocznością na drogach, zdobyli nową wiedzę, nie mieli oporów przed podjęciem tematu, ale również co bardzo ważne nauczyli się dostrzegać innych na drodze.

Wyróżnienie dla "dziesiątki".Wyróżnienie dla "dziesiątki".Wyróżnienie dla "dziesiątki".Wyróżnienie dla "dziesiątki".Wyróżnienie dla "dziesiątki".Wyróżnienie dla "dziesiątki".