2 miejsce SMS Słupsk w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Krotoski – Cichy Cup 2015!!! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

2 miejsce SMS Słupsk w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Krotoski – Cichy Cup 2015!!!

18 marca 2015, 11:24

W dniach 13-15 marca 2015 roku odbył się turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2000. Zawody odbywały się w Koszalinie na obiektach Bałtyku Koszalin. W turnieju startowało 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Nasza drużyna spisała się rewelacyjnie i ostatecznie zajęła 2 miejsce w całym turnieju, ulegając w finale zawodnikom Pogoni Szczecin 0:1. Tym samym nasza ekipa została okrzyknięta rewelacją turnieju. Trzecie miejsce dla Lechii Gdańsk po wygranej z gospodarzem turnieju, Bałtykiem Koszalin.

Drużyna SMS Słupsk rozgrywała mecze w grupie B. Pierwszy mecz nasi chłopcy przegrali 0:2 z AS Progres Nowa Huta. Kolejne mecze układały się już po naszej myśli. Ograliśmy Pogoń Szczecin 2:1, dwie bramki zdobył Karol Czubak, następnie pokonaliśmy zawodników Arki Gdynia 1:0, bramkę z rzutu karnego zdobył Kacper Bednarczyk. Kolejny nasz przeciwnik w grupie – Gwiazda Bydgoszcz – zszedł z boiska pokonany przy stanie 2:1. Dla naszej drużyny po jednej bramce zdobyli – Michał Zborowski i Karol Czubak. W tabeli końcowej grupy B zajęliśmy pierwsze miejsce!

TABELA KOŃCOWA GRUPY B:

  1. SMS SŁUPSK 9 Punkt. 5-4 bramki

  2. Pogoń Szczecin 9 11-3

  3. Arka Gdynia 6 7-5

  4. Progres Nowa Huta 6 6-3

  5. Gwiazda Bydgoszcz 0 1-15

W półfinale naszym przeciwnikiem była drużyna Bałtyku Koszalin. Przy stanie 2:2 (bramki zdobyli: Patryk Szabat i Karol Czubak) mecz rozstrzygnął się na naszą korzyść po rzutach karnych 4:2. Z kolei w drugim meczu półfinałowym Pogoń Szczecin wgrała z Lechią Gdańsk, również po rzutach karnych 3:2.

W finale ekipa SMS Słupsk ponownie spotkała się z Pogonią Szczecin. Tym razem szczecinianie okazali się lepsi wygrywając finałowe spotkanie 1:0, natomiast w meczu o 3 miejsce Lechia Gdańsk pokonała gładko Bałtyk Koszalin 3:0.

- W 3 dniowych zmaganiach brało udział 10 zespołów z całej Polski. Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszy dotarcie aż do finału zespołu ze Słupska. Zostaliśmy okrzyknięci największą niespodzianka turnieju, co jest motywacją do dalszej pracy. Zespół SMS Słupsk tworzyli uczniowie ze szkoły, którzy grają na co dzień w Jantarze Ustka i słupskim Gryfie – mówi Adam Pietras, trener SMS Słupsk.

Tabela końcowa:

1. Pogoń Szczecin

2. SMS Słupsk

3.Lechia Gdańsk

4. Bałtyk Koszalin

5. AP 21 Kraków

6. Arka Gdynia

7. Progres Nowa Huta

8. Śląsk Wrocław

9. Stomil Olsztyn

10.Gwiazda Bydgoszcz

Skład SMS Słupsk: Bramkarze: Szymon Zając i Jakub Łącki. Zawodnicy z pola: Przemysław Przybylski, Mateusz Szewczyk, Michał Brzozowski, Maciej Dawid, Kacper Dawid, Michał Zborowski, Oskar Hawdurowicz, Patryk Szabat, Karol Czubak, Maciej Tomas, Michał Borowiec, Kacper Bednarczyk, Krystian Kąkol.

Trener SMS Słupsk: Adam Pietras.