SMS Słupsk zwycięzcą prestiżowego turnieju piłki nożnej - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

SMS Słupsk zwycięzcą prestiżowego turnieju piłki nożnej

22 kwietnia 2015, 10:53

W dniu 15 kwietnia 2015 roku na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej p. Radosława Michalskiego. W zawodach brały udział

Gimnazjalne Ośrodki Szkolenia Sportowego Młodzieży z Malborka, Gdańska i Elbląga oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Drużyna ze Słupska spisała się rewelacyjnie wygrywając turniej w roczniku 2000.

SMS Słupsk (rocznik 2000) rozegrał w sumie trzy mecze turniejowe, które zakończyły się zwycięstwami, słupszczanie nie stracili żadnej bramki. W pierwszym meczu ekipa ze Słupska, po świetnej grze, wygrała z GOSSM Elbląg 3:0. Na listę strzelców wpisali się Karol Czubak, zawodnik zdobył 2 bramki, oraz Mateusz Żebrowski. W kolejnym spotkaniu team ze Słupska ograł GOSSM Malbork 2:0. Instynktem strzeleckim popisali się: Karol Czubak oraz Mateusz Zborowski. W ostatnim spotkaniu SMS Słupsk zmierzył się z GOSSM Gdańsk, gdańszczanie ulegli zawodnikom ze Słupska 0:1, zwycięską bramkę dla nas zdobył Karol Czubak.

Najskuteczniejszym strzelcem został Karol Czubak, a najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Zająca, obaj reprezentowali Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Z kolei turniej w roczniku 2001 wygrała drużyna z GOSSM Gdańsk.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a jego mecze obserwował prezes Radosław Michalski, który wspólnie ze starostą malborskim Mirosławem Czaplą, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotrem Sadowskim oraz Przewodniczącym Komisji Szkolenia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Stanisławem Mikołajczykiem na jego uroczystym zakończeniu wręczyli drużynom puchary, a wyróżnionym zawodnikom statuetki.

W całym turnieju brało udział 200 zawodników, którzy z dużym zaangażowaniem w sportowej rywalizacji rozgrywali swoje mecze. Henryk Pawłowski, koordynator GOOSM Malbork, zapewnia że wyróżniający zawodnicy dostaną powołania do kadr województwa, które niebawem będą rozgrywać mecze eliminacyjne do rozgrywek finałowych mistrzostw Polski.

Końcowa tabela turnieju (rocznik 2000):

1. SMS SŁUPSK 9 punkt. 6-0 bramki

2. GOSSM GDAŃSK 4 7-2

3. GOSSM MALBORK 4 3-4

4. GOSSM ELBLĄG 0 1-11


Wyniki pozostałych meczów w roczniku 2000:


GOSSM MALBORK – GOSSM GDAŃSK 1-1

GOSSM GDAŃSK – GOSSM ELBLĄG 0-6

GOSSM MALBORK – GOSSM ELBLĄG 2-1


Skład SMS Słupsk: Szymon Zając, Jakub Łącki, Michał Wysocki, Michał Borowiec, Kacper Bednarczyk, Kacper Dawid, Maciej Dawid, Mateusz Żebrowski, Wojciech Kiełb, Karol Czubak, Mateusz Zborowski, Sebastian Świnder, Maciej Tomas, Przemysław Przybylski.

Trenerzy: Adam Pietras i Piotr Piszko