Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

30 kwietnia 2015, 8:03
Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęli IV miejsce w I Mistrzostwach Klas o Profilu Policyjnym Województwa pomorskiego. W zawodach zmierzyło się kilkanaście drużyn.

W dniu 24 kwietnia br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się I Mistrzostwa Klas o Profilu Policyjnym Województwa Pomorskiego zorganizowane przez Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W Mistrzostwach mogły wziąć udział najlepsze szkoły ponadgimnazjalne z każdego powiatu województwa pomorskiego, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Powiat słupski reprezentowali uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w składzie: Klaudia Drab, Daria Lange, Cezary Syldatk i Aleksander Szpynda.
Uczestnicy zawodów wzięli udział w następujących konkurencjach: sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie ze Słupska w klasyfikacji generalnej zajęli bardzo dobre - IV miejsce i tylko parę punktów dzieliło ich od zdobycia premiowanego miejsca.

Puchary dla zwycięskich drużyn ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Wojciech Sobczak, a w jego imieniu wręczył uczniom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Zbigniew Maj.
Dyplomy indywidualne zwycięzcom wręczyła Pani Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, pamiątkowe tabliczki dla opiekunów drużyn wręczył Przedstawiciel Wojewody Pomorskiego Pani Michalina Krzysztoforska.
Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe przypinki, które wręczył Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku mł. insp. Dariusz Liboń.

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuSukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku