Coca – Cola Cup. Awans SMS Słupsk do finału wojewódzkiego ! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Coca – Cola Cup. Awans SMS Słupsk do finału wojewódzkiego !

11 maja 2015, 8:38
Coca – Cola Cup. Awans SMS Słupsk do finału wojewódzkiego !

Nasi gimnazjaliści jak tornado przeszli przez dwie rundy eliminacyjne XVII Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego "Coca Cola Cup". W ten sposób nasi uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 czerwca w Gdańsku.

I runda kwalifikacyjna odbyła się na „Orliku” w Dębnicy Kaszubskiej. Poniżej wyniki naszego zespołu:

SMS - Gimnazjum 5 Słupsk 5:0
SMS - Gimnazjum Dębnica Kaszubska 4:1
SMS - Gimnazjum Kołczygłowy 7:1
Słupszczanie zajęli I miejsce. Obok SMS awans do II rundy uzyskali gospodarze turnieju.

II runda odbyła się również w Dębnicy Kaszubskiej. Znów SMS był bezkonkurencyjny, gromiąc pozostałe zespoły. Oto Wyniki:
SMS - Gimnazjum Dębnica Kaszubska 7:1
SMS - Gimnazjum Sycewice 6:0
SMS - Gimnazjum Jezierzyce 9:0
Ponownie zajęliśmy I miejsce i jako jedyny zespół uzyskaliśmy awans do gdańskiego finału, w którym wystąpi 16 najlepszych drużyn województwa. Triumfator tej fazy zagra w finale ogólnopolskim. W rundach eliminacyjnych SMS Słupsk zdobył 38 bramek, tracąc tylko 3 – mówi Tadeusz Wanat, szkoleniowiec SMS Słupsk.

Przypomnijmy. Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już ponad 680 000 uczniów. Co roku rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce.
Skład drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku (w nawiasie liczba strzelonych goli):
Szymon Zając (bramkarz), Hubert Szczypek (12), Dorian Jarest (9), Kacper Bednarczyk (4), Piotr Gawiński (3), Paweł Szmytkiewicz (2), Michał Wysocki (2), Michał Zborowski (2), Patryk Rożek (2), Dawid Sadowski (1), Adam Połom (1).Trenerzy drużyny: Tadeusz Wanat i Jan Malinowski.

Coca – Cola Cup. Awans SMS Słupsk do finału wojewódzkiego !Coca – Cola Cup. Awans SMS Słupsk do finału wojewódzkiego !