Uczennica ze Słupska wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Uczennica ze Słupska wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

21 maja 2015, 8:28
Uczennica ze Słupska wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

Adelajda Soszyńska, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w dniach 14-18 czerwca. Uczennicę przygotowała pani Alicja Prokop, nauczycielka w ZSI w Słupsku.

Organizatorem Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej było Biuro Janusza Lewandowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji europejskiej, wiedzy na temat budżetu UE, programów kulturalnych i edukacyjnych, a także współpracy międzynarodowej Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i szkół wyższych. Uczestnikami konkursu mogli być po zarejestrowaniu się na stronie Janusza Lewandowskiego i założeniu konta, uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, a także studenci szkół wyższych zlokalizowanych w województwie pomorskim.

Pytania konkursowe dotyczyły genezy, programów kulturalnych, edukacyjnych, młodzieżowych, instytucji Unii Europejskiej, budżetu UE i współpracy międzynarodowej UE. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymał 1 punkt w przypadku pytań zamkniętych i maksymalnie 5 punktów w przypadku pytań otwartych.

Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 14 pytań publikowanych codziennie na stronie europosła przez cały okres trwania konkursu (od 13.04.2015 do27.04-2015). Wśród 27 osób, które uzyskały najwyższy wynik w konkursie, znalazła się uczennica ze Słupska: Adelajda Soszyńska. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy miłego pobytu w Brukseli!

Uczennica ze Słupska wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej