BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU "BIEGNIJ ZA LOLKIEM" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU "BIEGNIJ ZA LOLKIEM"

15 czerwca 2015, 9:19
BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU  "BIEGNIJ ZA LOLKIEM"
Tym razem" trzynastka" nie była pechowa, ponieważ 13 czerwca 2015 roku reprezentacja Szkoły Postawowej nr 2 w Słupsku udała sie na zawody biegowe do Niepoględzia i ponownie bardzo dobrze się zaprezentowała.

Do Niepoględzia wyjechaliśmy o godzinie 12, ponieważ o 13 następował start zawodów.

Zawody były podzielone na kilka kategorii wiekowych oddzielnie dziewczynki i chłopców. W pierwszej kategorii, klasy I-II wystawilismy do startu dwóch zawodników z pierwszej klasy, którzy poraz pierwszy uczestnczyli w tego typu zawodach biegowych. Bieg zakończył się swietnie. Na drugim miejscu na metę przybiegł Adrian Czyzewski natomiast tuż za nim wbiegł na trzecim miejscu Kordian Zawacki. Dwa medale juz mamy.

W następnej kategorii wiekowej klas III-IV biegł Dorian Nowakowski, który zajął IV miejsce minimalnie przegrywając tzw.pudło. Należy dodać, że w tym biegu startowało wielu świetnych zawodników.

W ostatniej kategori klas V-VI, która odbywała sie na dystansie 700 metrów strtowało kilkoro uczniów z naszej szkoły. Wśród dziewczynek bezkonkurencyjna okazala sie Ludwika Korniat, która od startu do mety była pierwsza pewnie wygrywając bieg. Na czwartym i piątym miejscu przybiegły Karolina Zielińska i Kamila Gajke. Natomiast wśród chłopców pachniało niespodzianką, ponieważ od 1 do 600 metra prowadził nasz uczeń Jakub Dąbrowski ale niestety na końcówce troszkę opadł z sił o ostatecznie zajął piate miejsce natomiast Mikołaj Kulawski wykorzystał szansę i wskoczył na trzecie miejsce!

Na koniec odbył sie bieg głowny w kategorii open (3000 metów), w którym wystąpił pan Grzegorz Borecki i dosyć niespodziewanie dla gospodarzy a ku uciesze naszych uczniów zajął II miejsce.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsce I-III otrzymali medale, słodycze i napoje. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, napoje, wodę i smaczną gorącą grochówkę. Na koniec podsumowano klasyfikaję szkół, i okazało się, że "Dwójka ze Słupska" zajęła II miejsce otrzymuja puchar i bon na sprzęt sportowy o wartości 250 zł.

Reprezentację do zawodów przygotowali Sylwia i Grzegorz Boreccy.

WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!

BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU  "BIEGNIJ ZA LOLKIEM"BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU  "BIEGNIJ ZA LOLKIEM"BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU  "BIEGNIJ ZA LOLKIEM"BIEGI PRZEŁAJOWE W NIEPOGLEDZIU  "BIEGNIJ ZA LOLKIEM"