Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

17 grudnia 2015, 9:00
Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

15 grudnia na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej odbyły się Zawody strzeleckie szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Turniej strzelecki cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych. Organizatorem imprezy było Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Celem zawodów byłopromowanie strzelectwa wśród uczniów szkół gimnazjalnych, integracja młodzieży szkolnej, podnoszenie umiejętności strzeleckich, aktywne spędzenie czasu wolnego oraz popularyzacja strzelectwa sportowego.

W zawodach brały udział czteroosobowe drużyny z 6 gimnazjów, w tym pięć ze Słupska i jedno z Ustki. Poza konkurencją brało udział również jedno słupskie gimnazjum.

Zmagania strzeleckie odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 4, wyprzedzając zespół z Gimnazjum nr 3, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Gimnazjum nr 2.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Henryk Jaśkowski (sędzia główny) oraz Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak – nauczyciele Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Laureatom pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki wręczyła pani Monika Stępnik, dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.


Wyniki zawodów

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Gimnazjum nr 4 (327 pkt)

  2. Gimnazjum nr 3 (307 pkt)

  3. Gimnazjum nr 2 (302 pkt)

  4. Gimnazjum nr 6 (245 pkt)

  5. Gimnazjum w Ustce (244 pkt)

  6. Gimnazjum nr 5 (242 pkt)

Poza konkurencją: Gimnazjum nr 3 (druga drużyna tej szkoły)

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem zawodów został Ignacy Gutowski z Gimnazjum nr 3 (92pkt), drugie miejsce zajął Patryk Krajnik z Gimnazjum nr 4 (91pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Aleksander Kujawa z Gimnazjum nr 2 (90pkt).


Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuZawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuZawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuZawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuZawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w SłupskuZawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku