Aktualności

8 stycznia 2016, 7:49Słupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznych

Słupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznych

Kilkunastoosobowa grupa uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyła w profesjonalnych zajęciach warsztatowych z chemii. Warsztaty odbyły się w EduLAB - laboratorium edukacyjnym, zlokalizowanym w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Tematem zajęć były reakcje redoks związków chromu i manganu oraz elektrochemia. Słupscy uczniowie samodzielnie wykonali szereg interesujących doświadczeń pod okiem profesjonalistów. Badali m.in.: amfoteryczny charakter wodorotlenku chromu, reakcję redukcji manganianu potasu w różnych środowiskach oraz utlenianie wodorotlenku manganu. Doświadczyli również, jak powstaje "owocowa bateria" na przykładzie....cytryny!

- Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w interesujących warsztatach chemicznych. Sama wykonywałam doświadczenia, które są doskonałym uzupełnieniem lekcji chemii. Poza tym nauczyłam się obsługiwać różne urządzenia laboratoryjne. Pod okiem profesjonalistów doświadczyłam interesującej lekcji chemii. Mam nadzieję, że mój udział w warsztatach wpłynie pozytywnie na wyniki edukacyjne z chemii – mówi uczennica Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.

Młodzież ze Słupska wzięła również udział w kursie teoretycznym z chemii przeprowadzonym przez nauczycieli akademickich.Słupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznychSłupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznychSłupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznychSłupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznychSłupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznychSłupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznychSłupscy uczniowie uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach chemicznych
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013