Słupszczanka wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Słupszczanka wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej.

15 stycznia 2016, 8:55

Klaudia Zając, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną” – tak brzmiał tytuł konkursu zorganizowanego przez płocki oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Nadesłano nań ponad dwa tysiące prac z blisko trzystu placówek.

Praca Klaudii Zając została wyróżniona w kategorii wiekowej – 14 – 16 lat. Szesnastoletnia licealistka wykonała swoją pracę farbami akrylowymi. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Jury zakwalifikowało 204 prace do wystawy pokonkursowej na której znajdzie się również praca konkursowa Klaudii. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 15 stycznia. Będzie można ją oglądać w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku do 6 marca.

Tegoroczna trzecia edycja konkursu miała na celu zainteresowanie dzieci i młodzież tematyką zorzy polarnej oraz związkami środowiska przyrodniczego z życiem człowieka, a także popularyzację tradycji oraz dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis. Na konkurs nadesłano 2200 prac wykonanych w różnych technikach: rysunku, malarstwa, pastelami olejnymi i suchymi, kolażu, grafiki oraz litografii z 270 placówek.