Bezpłatne warsztaty matematyczne dla młodzieży gimnazjalnej - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Bezpłatne warsztaty matematyczne dla młodzieży gimnazjalnej

21 stycznia 2016, 8:52

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza na bezpłatne warsztaty matematyczne.

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku (ul. Koszalińska 9) serdecznie zaprasza młodzież gimnazjalną do udziału w cyklicznych, bezpłatnych warsztatach matematycznych: „Lubię myśleć – rozwiązuję zadania z błyskiem. Kreatywne spotkania z matematyką”.

„Kreatywne spotkania z matematyką” to możliwość dyskusji i szukania odpowiedzi na nurtujące słuchaczy pytania „matematyczne”. Podczas comiesięcznych spotkań prowadzący omawiać będą wybrane zagadnienia z matematyki w sposób łatwy do zrozumienia dla każdego, kto chciałby poznać jej sekrety.

Celem zajęć jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych. Pobudzanie uczestników do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki. Sobotnie spotkania z matematyką to cykl otwartych zajęć warsztatowych dla wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych Królową Nauk.

Organizatorzy przekonują, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Do udziału w spotkaniach nie jest wymagana zaawansowana znajomość matematyki, wystarczy zabrać ze sobą odrobinę chęci i wyobraźni.

Zajęcia poprowadzi pan Piotr Gumienny, uznany słupski matematyk, laureat Ogólnopolskiego Internetowego Plebiscytu "Nauczyciel Roku 2014/15 - Nauczyciel z pasją".

Terminy spotkań:

- 5 MARCA 2016

- 2 KWIETNIA 2016

- 7 MAJA 2016

W GODZINACH 10.00 – 12.00

Zapisy pod numerem telefonu: 59 845 60 70 lub 516 248 129

Organizatorzy serdecznie zapraszają!


Kontakt: Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

ul. Koszalińska 9 76-200 Słupsk

tel. 59 845 60 70

www.zsi.slupsk.pl