Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona

15 marca 2016, 12:25
Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona

23 marca odbędzie się uroczystość nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Uroczysta gala odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej o godzinie 12.00.

W programie uroczystości oprócz części oficjalnej zaplanowano występy artystyczne: performance w wykonaniu uczniów słupskiego Plastyka nawiązujący do twórczości Witkacego, występ Teatru Tańca ENZA oraz występ muzyczny Macieja Witkiewicza, stryjecznego wnuka Stanisława Ignacego Witkiewicza. Część oficjalna i artystyczna odbędzie się w auli szkolnej, którą wypełni oryginalna scenografia. W tym dniu odwiedzający szkołę będą mogli również zobaczyć m.in. specjalnie przygotowane na tę uroczystość popiersie patrona, mural przedstawiający Witkacego oraz gablotę z informacjami o artyście.

Na uroczystość powołano Komitet Honorowy uroczystej gali nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu.W skład Komitetu Honorowego wchodzą przedstawiciele instytucji kultury, edukacji, sztuki, ratusza, rodzina artysty.

Wydarzeniu będą towarzyszyć rozmaite przedsięwzięcia artystyczne i edukacyjne rozłożone w czasie, m.in. cykliczne wystawy prac plastycznych uczniów Liceum Plastycznego, lekcje o patronie, wizyty w Muzeum Pomorza Środkowego, udział w prelekcjach itp.

Dyrekcja Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku zaprasza wszystkich zainteresowanych, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły, do odwiedzin i uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.