Wielki sukces słupskich uczennic Liceum Plastycznego - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Wielki sukces słupskich uczennic Liceum Plastycznego

19 kwietnia 2016, 7:44
Wielki sukces słupskich uczennic Liceum Plastycznego

Uczennice Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zdobyły najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Przedmiot Architektura Miasto”. To wielki sukces słupskich licealistek.

Uczennice słupskiego plastyka zdominowały kategorię konkursową – przedmiot zdobywając trzy pierwsze miejsca. Hanna Lew Kiedrowska zajęła I miejsce, Ewelina Babis zdobyła II miejsce i wyróżnienie (w kategorii przedmiot), natomiast Alicja Grabska uplasowała się na III miejscu. Czwarta z uczennic Magdalena Łozińska otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii architektura. Uczennice do konkursu przygotowała pani Agnieszka Babińska.

- To ogromne dla mnie wyróżnienie, które będzie mnie motywowało do jeszcze większej pracy. Czuję się bardzo zaszczycona. Staram się brać udział w tego typu konkursach, ponieważ bardzo rozwijają moją osobowość i stanowią szerokie pole do kreatywnego działania – mówi Hanna Lew Kiedrowska, zdobywczyni I miejsca w konkursie.

Z sukcesu swoich podopiecznych cieszy się dyrektor Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku pani Monika Stępnik.

- To bardzo wszechstronnie uzdolnione uczennice, co potwierdzają uzyskiwane przez nie nagrody i wyróżnienia w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki pracy naszym licealistom, tak aby mogli realizować swoje artystyczne pasje i marzenia. To dla nas priorytet. Sukces uczennic to również osiągnięcie naszych pedagogów, którzy dokładają wszelkich starań, aby młodzi adepci sztuki rozwijali swoje zdolności i poszerzali intelektualne horyzonty. Bardzo się cieszę z osiągnięcia naszych uczennic.

Konkurs ogłoszony był w 3 kategoriach tematycznych (Przedmiot, Architektura, Miasto). W ramach konkursu należało wykonać jedno zdjęcie, które najlepiej ilustruje wybrany przez uczestnika temat.

Wystawa podsumowująca międzynarodowy konkurs fotograficzny odbyła się 6 kwietnia w Stacji Kultura w Rumi. W tym samym dniu zorganizowana została Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Przedmiot, Architektura, Miasto” w której wzięli udział m.in. nauczyciele i uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Organizatorem międzynarodowego konkursu pt. „Przedmiot Architektura Miasto” był Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Wielki sukces słupskich uczennic Liceum PlastycznegoWielki sukces słupskich uczennic Liceum PlastycznegoWielki sukces słupskich uczennic Liceum PlastycznegoWielki sukces słupskich uczennic Liceum PlastycznegoWielki sukces słupskich uczennic Liceum Plastycznego