Aktualności

22 kwietnia 2016, 10:49Przy ZSI w Słupsku powstanie Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku poszerzy swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek – Politechniczne Liceum Ogólnokształcące.

W trakcie trzyletniej nauki uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia, m.in. w zajęciach z fizyki doświadczalnej i eksperymentalnej, matematyki i fizyki konkursowej czy modelowania matematycznego. Młodzież będzie miała sposobność uczestniczyć w sesjach matematyki wyjazdowej i projektach edukacyjnych szkolnych, krajowych i międzynarodowych. Zajęcia odbywać będą się w centrach nauki, planetariach i instytutach naukowych.

W pracy z młodzieżą placówka zastosuje nauczanie z wykorzystaniem programu GeoGebra. Uruchomione zostaną warsztaty z robotyki i programowania. Ponadto będą prowadzone zajęcia z szeroko pojętej edukacji politechnicznej i rysunku technicznego w programie AutoCAD. Szczególnie duży nacisk szkoła zamierza położyć na naukę języka angielskiego technicznego i nauczanie zastosowań informatyki w matematyce.

- Założeniem Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego jest umożliwienie uczniom zdobycia zarówno konkretnej wiedzy ogólnej, jak i specjalistycznej oraz przygotowanie do kontynuowania dalszej edukacji na różnych uczelniach wyższych, takich jak: politechniki, uniwersytety czy uczelnie techniczne.

Klasa politechniczna to dobry wybór dla tych, których fascynują nauki ścisłe takie jak matematyka, fizyka czy informatyka. Jest to całkiem nowa oferta edukacyjna w Słupsku. W jej ramach będziemy realizować m.in. autorskie programy i innowacyjne metody nauczania oraz współpracować z uczelniami wyższymi i instytutami badań naukowych. Pomysł uruchomienia politechnicznego liceum cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży z którą kontaktują się nasi przedstawiciele podczas targów edukacyjnych – mówi Monika Stępnik, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013