Akcja „Daj pieskom pospacerować” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Akcja „Daj pieskom pospacerować”

15 czerwca 2016, 8:08
Akcja „Daj pieskom pospacerować”

Uczniowie i nauczyciele Technikum Weterynarii i Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali akcję „Daj pieskom pospacerować”. W jego ramach uczniowie słupskiej szkoły spacerowali z psami, które trafiają do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Portowej w Słupsku.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na los zwierząt trafiających do słupskiego schroniska z różnych powodów oraz popularyzację spaceru jako jednej z form aktywności fizycznej wpływającej korzystnie zarówno na człowieka, jak i czworonoga.

- W większości schronisk ciągle brakuje pomocy przy wyprowadzaniu psów. Nierzadko psy mają okazję wyjścia z boksu tylko raz w tygodniu i zwykle nie potrafią chodzić na smyczy. Dzięki wspólnemu marszobiegowi mogą się w końcu poruszać, a tempo spaceru jest dostosowane do potrzeb zwierzęcia. Akcja naszej młodzieży jest swego rodzaju apelem do młodych mieszkańców Słupska, by zwrócili uwagę na swoje ukochane czworonogi oraz psy, które z różnych przyczyn straciły swojego właściciela i znalazły się w schronisku. Jeden spacer wymiennie za jeden szczęśliwie "merdający ogonek" to forma, która nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości . Prawda jest taka, że pies musi spacerować i jest to jedna z podstawowych potrzeb, jaką musimy mu zaspokoić. Poza tym, ze spacerów są same korzyści, zarówno dla psa, i dla nas. Pies codziennie wyprowadzany na spacery trzyma formę, wagę i sprawność. Zdecydowanie lepiej wygląda. Polepsza się praca psiego układu pokarmowego. Dzięki częstym spacerom zwierzę nie ma problemów z trawieniem pożywienia, nie dokuczają mu problemy żołądkowe czy zaparcia. Spacery eliminują nadpobudliwość i hamują agresywne zapędy naszego czworonożnego przyjaciela. Rozwijają u niego spokój oraz harmonię z otoczeniem. Poza tym spacer wzmacnia relacje między nami i zwierzętami, a komfort psychiczny psa zapewnia mu dłuższe życie nawet o kilka lat. To tylko niektóre z aspektów korzyści spacerów z psem – mówi Monika Skwarek, nauczyciel w Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, organizator przedsięwzięcia.

To kolejne przedsięwzięcie uczniów Technikum Weterynarii i Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku kierujące uwagę na kwestię prozdrowotną zwierząt. Wcześniej uczniowie tych placówek organizowali, m.in. wielokrotne bezpłatne badania akcji serca dla psów i kotów w słupskim Gabinecie Weterynaryjnym Tygrysek.

Akcja „Daj pieskom pospacerować”Akcja „Daj pieskom pospacerować”Akcja „Daj pieskom pospacerować”Akcja „Daj pieskom pospacerować”Akcja „Daj pieskom pospacerować”Akcja „Daj pieskom pospacerować”Akcja „Daj pieskom pospacerować”