Aktualności

28 czerwca 2016, 10:09Uczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem Stefańcem

Uczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem Stefańcem

W Liceum Plastycznym imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku odbyły się warsztaty tworzenia artystycznego plakatu. Zajęcia warsztatowe poprowadził Wojciech Stefaniec, znany polski grafik i rysownik komiksowy, autor najlepszego polskiego komiksu 2013 roku.

Uczniowie i nauczyciele słupskiego plastyka wraz z Wojciechem Stefańcem i Jackiem Szubą z Fundacji Indygo chcieli ożywić zainteresowanie sztuką tworzenia artystycznego plakatu, która w latach 60. i 70. była bardzo popularna na świecie. Prace wykonane na zajęciach będą promować zbliżające się imprezy związane z postacią Witkacego. Jednym z głównych punktów warsztatów było również przygotowanie plakatu na nadchodzące słupskie dni kultury klubowej pt. „SerniCHECK”.

- Pragnęliśmy wrócić do starej techniki tworzenia plakatu analogowego, tworzenia go ręcznie. Plakaty te będą wykorzystane m.in. podczas najbliższych imprez przez Fundację Indygo. Zrobiliśmy też ukłon w stronę polskiej szkoły plakatu - grupy wybitnych polskich artystów - plakacistów, którzy zdobyli międzynarodowy rozgłos. Zajmowali się oni wykonywaniem plakatów o tematyce kulturalnej. Ich prace wyróżniały się dużymi walorami artystycznymi i oryginalnością, dzięki czemu zyskały szeroki rozgłos i poklask – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.


Uczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem StefańcemUczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem StefańcemUczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem StefańcemUczniowie plastyka tworzyli artystyczne plakaty z Wojciechem Stefańcem
Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013