Aktualności

16 września 2016, 9:33Uczennica ze Słupska finalistką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu

Julia Sulik, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została ścisłą finalistką prestiżowego ogólnopolskiego X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Temat tegorocznego konkursu „Kulturowe uwarunkowania polityki kryminalnej”, należy do najbardziej skomplikowanych zagadnień współczesnej kryminologii. Dotyczy on fundamentalnych, z punktu widzenia demokratycznego państwa prawa, kwestii: ludzkiej godności, autonomii, a także równości. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Składał się on z trzech etapów. W pierwszym etapie konkursu uczniowie mieli za zadanie napisanie pracy na temat: „Czy media kreują prawdziwy obraz przestępczości?”. Drugi etap miał formę testu wyboru, z zakresu tematyki objętej przedmiotem konkursu. Z kolei trzeci etap polegał na ustnej prezentacji swojego stanowiska na zadane przez komisję konkursową pytanie albo problem. Licealistkę do konkursu przygotował pan Marcin Kaduszkiewicz, nauczyciel w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym przy ZSI w Słupsku.

- Cieszę się bardzo z sukcesu. To dla mnie duże wyróżnienie znaleźć się w gronie finalistów. Tematyka konkursu była bardzo interesująca, a zagadnienia wciąż aktualne. Dziękuję Panu Marcinowi Kaduszkiewiczowi za to, że bardzo dobrze mnie przygotował – mówi Julia Sulik, finalistka konkursu, uczennica trzeciej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.Copyright © 2011 Urząd Miejski w Słupsku Wydział Informatyczny, tel.: (59) 848 83 13, wi@um.slupsk.pl

Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia
Nadzór merytoryczny:
Urząd Miejski w Słupsku Wydział Edukacji, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk
tel.: (59) 848 83 22, fax: (59) 842 47 60, e-mail: we@um.slupsk.pl
pokoje: 200, 201, 202, 203, 204, 205

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013