ZSI w Słupsku będzie współpracować z Cambridge English - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

ZSI w Słupsku będzie współpracować z Cambridge English

22 września 2016, 9:10
ZSI w Słupsku będzie współpracować z Cambridge English

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku podpisał porozumienie z Cambridge English Language Assessment. Porozumienie podpisały mgr Monika Stępnik, dyrektor ZSI w Słupsku, oraz Alina Mazurkiewicz, manager Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English Language Assessment, egzaminator Cambridge, nauczyciel i wykładowca kolegialny.

W ramach współpracy słupska placówka edukacyjna została objęta patronatem przez Centrum Egzaminacyjne Cambridge English Language Assessment. Zakres współpracy dotyczy współorganizowania egzaminów Cambridge English, które będą się odbywać na terenie szkoły. Ponadto Centrum Egzaminacyjne zaoferowało ZSI w Słupsku m.in. opiekę merytoryczną dla nauczycieli przygotowujących uczniów do zdawania egzaminów, udzielanie pomocy przy spotkaniach informacyjnych dla uczniów i rodziców, przekazanie profesjonalnych materiałów edukacyjnych, współorganizowanie dni poświęconych językom obcym oraz wiele innych korzyści. Z kolei słupska szkoła będzie m.in. przygotowywała zainteresowanych uczniów do egzaminów Cambridge English.

- Egzaminy Cambridge English zostały opracowane, by oceniać sprawność, z jaką osoby uczące się języka angielskiego używają go do komunikacji w prawdziwych sytuacjach z życia. Wszystkie egzaminy są dopasowane do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego — to międzynarodowy standard opisu umiejętności językowych. Egzaminy te uznawane są przez ponad 20 tysięcy instytucji na całym świecie wśród których znajdują się uczelnie wyższe, instytucje rządowe i pracodawcy. W Polsce egzaminy Cambridge English uznają m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz służba cywilna. Ponadto honorowanie egzaminów Cambridge English ułatwia sprecyzowanie wymogów językowych stawianych przez pracodawcę i zwiększa atrakcyjność organizacji w oczach setek tysięcy kandydatów, którzy takie kompetencje już posiadają – mówi Monika Stępnik, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Co roku Cambridge English Language Assessment organizuje setki szkoleń na świecie, począwszy od seminariów dla nauczycieli, poprzez uczestnictwo w szkoleniach z zakresu nauczania na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym, po organizację ważnych konferencji na temat egzaminowania i oceny umiejętności językowych. Egzaminy Cambridge English opierają się na kompleksowych badaniach prowadzonych przez jeden z największych na świecie specjalistycznych zespołów do badań językowych.