Młodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w Orońsku - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Młodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w Orońsku

14 października 2016, 8:29
Młodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w Orońsku

Kilkunastoosobowa grupa uczniów słupskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza wraz z opiekunami uczestniczyła w tygodniowych warsztatach w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Licealiści z słupskiego plastyka wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach artystycznych, w których dyscypliną wiodącą była rzeźba. Zajęcia warsztatowe odbywały się w zabytkowych obiektach wchodzących w cały kompleks Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Przez tydzień młodzi słupszczanie mogli m.in. sprawdzić swoje umiejętności lepienia z gliny szamotowej oraz sprawności toczenia naczyń na kole garncarskim. Uczniowie wzięli także udział w plenerach malarskich, fotograficznych i rysunkowych.

Oprócz intensywnych zajęć warsztatowych, licealiści z słupskiego plastyka mogli podziwiać też wnętrza neorenesansowego pałacu malarza, Józefa Brandta, Galerię "Kaplica", w której wystawiono dzieła rzeźbiarzy związanych w przeszłości z Orońskiem oraz Galerię "Wozownia", tzw. galerię jednego dzieła, gdzie zobaczyli "Ukon" - monumentalny obiekt rzeźbiarski autorstwa Magdaleny Abakanowicz. Główną jednak atrakcją dla młodych artystów ze Słupska była wystawa dzieł jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, który wraz z kilkoma innymi brytyjskimi artystami współtworzy potęgę współczesnej rzeźby angielskiej.

- Nasi uczniowie cyklicznie odwiedzają Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W tym roku do tego wyjątkowego zakątka Polski zawitali uczniowie klasy trzeciej i czwartej naszego liceum. Wyjazd naszych młodych artystów do Orońska okazał się bardzo owocnym w eksponaty własnoręcznie wyrzeźbione, które niebawem będziemy mogli oglądać na wystawie zorganizowanej przez naszą szkołę. Uczniowie powrócili pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia artystyczne oraz wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w dalszej pracy twórczej. Serdecznie dziękujemy dyrekcji naszej placówki za to, że pokryła w stu procentach koszt wyjazdu – mówi Julita Rzeppka, nauczyciel w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.


Młodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w OrońskuMłodzież z słupskiego plastyka na warsztatach artystycznych w Orońsku